>>> Film to życie z którego wymazano plamy nudy. <<<
UWAGA! PREZENT DLA UCZNIÓW II LO!
Wpisany przez MM   
sobota, 22 marca 2014 22:58

android II LOW ubiegłym roku kilku nauczycieli Naszej Szkoły zakasało rękawy i zaadoptowało stare pomieszczenia gospodarcze zamieniając je w klub ucznia AZYL… W tym roku zastanawialiśmy się, czym możemy uszczęśliwić naszych Kochanych Uczniów… I po wielu, wielu, wielu, wielu, wielu dniach pracy, testów i stale zmieniających się koncepcji mamy dla Was niespodziankę!

SZKOLNĄ APLIKACJĘ NA SMART-FONY Z SYSTEMEM ANDROID


Chcieliśmy zrobić dla Was coś wyjątkowego, oryginalnego, coś dzięki czemu możecie być bliżej informacji związanych z życiem i funkcjonowaniem Naszej Szkoły €“ i chyba się udało.
Co zatem możecie znaleźć w aplikacji:

1. Aktualne zastępstwa.
2. Plan lekcji (offline lub online zależnie od wersji).
3. Info o szkole.
4. Wiele możliwości i sposobów komunikacji ze szkołą.
5. Licznik wakacyjny i… maturalny.
6. Dokumenty szkolne (statut, WSO, wnioski, itp.)
7. Informacje dla maturzystów (harmonogramy, regulaminy, itp.)
8. Kalendarium roku szkolnego.
9. Rozkład jazdy autobusów miejskich i PKS.
10. Zakładkę dla gimnazjalistów i pierwszoklasistów z informacją o rozszerzeniach.
11. Odnośniki do przydatnych stron.
12. Trochę rozrywki…
13. Informacje i instrukcję jak korzystać z programu.

ZANIM ZAINSTALUJECIE APLIKACJĘ ZAPOZNAJCIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI

Aplikację udostępniamy w trzech odsłonach:

IILO_white - standardowa wersja z pełną funkcjonalnością zasobów offline i online dla wszystkich lubiących szybki i intuicyjny dostęp do informacji.

IILO white

IILO_black - najbardziej rozbudowana wersja aplikacji z oryginalną szatą graficzną i interfejsem.

IILO black

IILO_light - wersja okrojona, przeznaczona dla starszych i nieco słabszych telefonów, zawierająca jednak podstawowe i najbardziej użyteczne funkcje.

IILO light

UWAGA!
W wersjach black i white może występować niestabilność w funkcjonowaniu aplikacji w starszych urządzeniach z mniejszą pamięcią operacyjną lub ze starszym systemem Android. Niestabilność ta występuje jednak rzadko i nie wpływa na działanie programu. Jeśli jednak będzie dla Was utrudnieniem i uporczywym nieudogodnieniem, zalecamy korzystanie z wersji light (włącza się dłużej, jednak gwarantuje stabilność).

Aplikacje możecie pobrać klikając poniższe linki lub skanując dołączone kody QR, zatem proponujemy wykonać tę czynność z pozycji telefonu. Jeśli ściągniecie daną wersję na komputer, musicie przekopiować ją na swoje urządzenia.

IILO_white -
https://dl.dropboxusercontent.com/u/45882974/Aplikacja%20IILO/IILO_white.apk

IILO_black -
https://dl.dropboxusercontent.com/u/45882974/Aplikacja%20IILO/IILO_black.apk

IILO_light -
https://dl.dropboxusercontent.com/u/45882974/Aplikacja%20IILO/IILO_light.apk

Po ściągnięciu lub skopiowaniu aplikacji na urządzenie docelowe należy postępować zgodnie z tradycyjną procedurą instalacji. W przypadku, gdy po raz pierwszy instalujecie program spoza platformy Google Play (sklep z aplikacjami google;), system spyta Was o zgodę na instalację aplikacji z nieznanych źródeł. Oczywiście zgadzamy się (nie ma to wpływy na bezpieczeństwo funkcjonowania telefonu) i wtedy proces instalacji zakończy się sukcesem, a Wy będziecie mogli w pełni cieszyć się szkolną aplikacją!

Aplikacje możecie również zainstalować na tabletach z Androidem (proces instalacji podobny jak w przypadku smart-fonów).

UWAGA!
Wszystkie rodzaje aplikacji II LO są w wersji beta (testowej), zatem śledźcie nasz profil fb i stronę szkoły, ponieważ mogą pojawiać się aktualizacje i korekty poszczególnych wersji. Aplikacja będzie się rozwijać i udoskonalać więc warto być na bieżąco.

Jeśli zauważycie błędy w funkcjonowaniu aplikacji lub będziecie mieć problemy z jej zainstalowaniem poinformujcie nas na szkolnym profilu fb. Wszelkie informacje i pomoc możecie również uzyskać bezpośrednio u p. Macieja Malinowskiego (sala 107 lub gdzieś w szkole…).

Testujcie! Życzymy Wam przyjemnego korzystania i czekamy na Wasze sugestie i komentarze.


Przykładowe zrzut ekranu z aplikacji

Screenshot 1 1

Screenshot 1 2

Screenshot 2 1

Screenshot 2 2

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©