>>> Cóż wiesz o pięknie? - kształtem jest miłości. <<<
Matura z języka angielskiego
Wpisany przez AKA   
piątek, 05 maja 2006 23:31
   Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku 426 tys. uczniów.
Dzisiaj odbył się egzamin maturalny z języka angielskiego. Przystąpiło do niego 3/4 tegorocznych abiturientów czyli ponad 320 tys. osób. Egzaminy z innych języków obcych zaczną się od przyszłego tygodnia.

Egzamin z języka angielskiego można było zdawać na dwóch poziomach - podstawowym i rozszerzonym, do tego drugiego przystąpiło blisko 120 tys. maturzystów czyli 1/3 zdających maturę z tego języka.
Wśród języków obcych najpopularniejszy jest angielski. W liceach ogólnokształcących chęć zdawania angielskiego wyraziło ponad 80 proc. maturzystów

Po wczorajszych zmaganiach z językiem polskim, dzisiaj 235 maturzystów  z naszej szkoły próbowało jak najlepiej uporać się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz 142  z tej grupy, dodatkowo na poziomie rozszerzonym.
Na pewno największym zaskoczeniem było przygotowanie przez  CKE więcej niż jednej wersji arkuszy egzaminacyjnych:
„Uprzejmie informujemy, że w roku 2006 Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała się na wprowadzenie w niektórych przedmiotach maturalnych wersji równoległych testu, podobnie jak ma to miejsce na egzaminie gimnazjalnym.
Wprowadzenie wersji równoległych arkuszy nie powoduje żadnych zmian w procedurach przeprowadzania egzaminu.
Karta odpowiedzi jest dostosowana do danej wersji arkusza.”

Podczas przerw przysłuchiwaliśmy się opiniom naszych maturzystów:

• „ Poziom podstawowy bez problemu, może trochę wątpliwości w zadaniach ze słuchu, nie zdaję rozszerzonego, więc dla mnie to na dzisiaj koniec”, Rafał.
Wiele osób odetchnęło z ulgą gdy zobaczyło, że do napisania jest list prywatny a nie formalny:
  • „ Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam po otwarciu arkusza to sprawdzenie co jest do pisania  - uff, odetchnęłam z ulgą – list prywatny i pocztówka,” Kasia.

W czasie drugiej przerwy po Arkuszu II ( część rozszerzona):
  • „ Mam wiele wątpliwości w każdym zadaniu”, Agnieszka.
  • „ Zbyt krótkie przerwy między nagraniami, nie zdążyłam spokojnie zapoznać się z treścią zadań”, Ewa.
    Taką opinię usłyszeliśmy od kilku osób!!!
  • „ Jak dla mnie jeden z lektorów czytał zbyt bełkotliwie”, Tomek.

Przed trzecim arkuszem było widać już ogromne zmęczenie zdających, mijały już kolejne godziny w stresie i napięciu a tu jeszcze 110 minut na ostatnie zadania – m.in. dłuższa forma pisemna. Wiele osób czekało na rozprawkę i temat chyba trafiony, nie spodziewano się recenzji czasopisma, raczej filmu lub ksiązki. Niestety trudno było znaleźć chętnych do relacji po III Arkuszu -  na zegarze było już grubo po 16.00. Zmęczeni szybko kierowali się w stronę wyjścia z budynku.

Teraz należy uzbroić sie w cierpliwość, zebrać siły do kolejnych egzaminów pisemnych i ustnych. Wyniki z części pisemnych w połowie lipca!!!

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

Dziennik elektroniczny

baner vulcan 1

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia