>>> Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli. <<<
Nauczyciel Roku 2007
Wpisany przez MaR   
wtorek, 16 października 2007 20:45
   Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy,
z okazji niedawnego Dnia Edukacji Narodowej składamy Wam życzenia zdrowia, wytrwałości w codziennej pracy i poczucia wiary w jej sens.

   10 października 2007 roku zakończyła się szósta edycja ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Roku. Uroczysta gala, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, stała się okazją do spotkania władz oświatowych, ludzi nauki oraz nominowanych i laureatów tegorocznej i ubiegłych edycji konkursu. Wśród wielu ciepłych słów, wypowiedzianych pod adresem nauczycieli przez Ministra Edukacji prof. Ryszarda Legutkę, rektorów szkół wyższych, rzecznika Praw Dziecka - Ewę Sowińską, nie zabrakło podziękowań od uczniów.

Nauczyciel Roku

   Do tytułu Nauczyciel Roku 2007 nominowano 14 nauczycieli, laureatem został dyrektor – matematyk warszawskiego liceum Wiesław Włodarski. Wszyscy nagrodzeni i nominowani otrzymali wiele wartościowych nagród, a szkoły z których pochodzą tablice i dyplomy „Szkoła na medal”

Nauczyciel Roku

    Kapituła konkursu ustanowiła w ubiegłym roku tytuł „Przyjaciel Szkoły” dla osoby, która w sposób wyjątkowy wpisała się w działalność edukacyjną polskiej szkoły. Miałam ogromną przyjemność wręczenia statuetki i dyplomu  „Przyjaciel Szkoły” - Jurkowi Owsiakowi. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za zebrane w 2006 roku pieniądze uruchomiła program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować". Polega on na nauce udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, a skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Galę zakończył specjalny koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Nauczyciel Roku

   Dobra praca nauczycieli wymaga szczególnego zaangażowania, a ich wybitna działalność dydaktyczna i wychowawcza, mierzona osiągnięciami uczniów, zasługuje na docenienie. To jedna z głównych idei konkursu Nauczyciel Roku. Mogą w nim wziąć udział wszyscy nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od uczniów, rodziców, dyrektorów, samorządów lokalnych, organizacji społecznych i samych nauczycieli. Dla laureatów i ich szkół przewidziano atrakcyjne nagrody. Warto już teraz w swoim gronie poszukać kandydatów, przygotować wnioski i z optymizmem oczekiwać na ogłoszenie nominacji do tytułu Nauczyciel Roku 2008.

   Jako członkowie Kapituły Konkursu, reprezentujący województwo śląskie, gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w jego VII edycji. Chętnie podzielimy się z Wami swoim doświadczeniem i służyć będziemy pomocą w przygotowaniu wniosków.
Mamy nadzieję, że do grona dotychczasowych 79 nominowanych i sześciu laureatów z całej Polski, w kolejnych edycjach konkursu Nauczyciel Roku dołączą następni nauczyciele ze Śląska.

   Z wyrazami szacunku
Bogumiła Bąk – Nauczyciel Roku 2003, ZSO Nr 2 w Raciborzu, II LO im. A.Mickiewicza
Jacek Świerkocki – Nauczyciel Roku 2005, Gimnazjum Nr 2 w Żorach


 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©