>>> Bezmyślność zabija.Innych. <<<
Konkurs dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych pt. „Temat: Europa”
Wpisany przez AKA   
wtorek, 26 września 2017 20:07

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje konkurs dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych pt. „Temat: Europa”. Celem konkursu jest opracowanie scenariuszy lekcji poświęconych zagadnieniom, którymi zajmuje się Unia Europejska. Staną się one użytecznym narzędziem pracy i inspiracją dla nauczycieli. Pomogą im w przygotowaniu własnych, nowych form prowadzenia lekcji. Partnerem konkursu jest sieć informacyjna TEAM EUROPE w Polsce. Patronat honorowy objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

Konkurs organizowany jest z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, stanowiących podwaliny dzisiejszej Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich 60 lat państwom członkowskim udało się zbudować Europę, która promuje pokojową współpracę, równość praw i demokrację. Młodzi ludzie mają obecnie dostęp do edukacji najwyższej jakości i możliwość nauki oraz zatrudnienia na całym kontynencie.

To szczególnie ważne, aby młode pokolenie Polaków, miało świadomość, że Unia Europejska, obok instytucji i traktatów, to również sztuka, kultura, historia, nauka i rozwój, i przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Zwiększenie świadomości młodzieży na temat UE oraz zaangażowanie uczniów w działania prowadzone w ramach Unii to wielkie wyzwanie i tu szczególną rolę mogą odegrać nauczyciele, których pragniemy wesprzeć. Celem organizowanego konkursu jest zachęcenie nauczycieli do opracowania metodyki zajęć, podczas których wiedza o Unii Europejskiej i jej różnych aspektach, będzie przekazywana w kreatywny, ciekawy dla uczniów sposób.

Konkurs adresowany jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów (m.in. nauk ścisłych, humanistycznych, artystycznych, języków obcych czy wychowania fizycznego), a także pracowników bibliotek w szkołach ponadpodstawowych: gimnazjach, liceach, technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach specjalnych. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.lekcjaeuropejska.pl.

 Z poważaniem,
                      

dr Marek Prawda

Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

 

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

BZWBK SANTANDER logo

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©