>>> Nigdy nie rezygnuj z marzeń, gdzies, kiedys, jakoś wszystkie sie spełnią. <<<
Dzień Bezpiecznego Internetu (5 lutego br.)
Wpisany przez MM   
sobota, 02 lutego 2019 18:22

II LO Wi FiDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to dobry moment, by porozmawiać z uczniami na temat ich aktywności w sieci i bezpiecznego korzystania z jej zasobów. W działania na rzecz bezpiecznego internetu można włączyć całą placówkę. Dzień ten jest obchodzony corocznie z inicjatywy Komisji Europejskiej – w tym roku wypada 5 lutego (wtorek). Hasło tegorocznej edycji brzmi "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".

Wskazuje ono nie tylko na znaczenie współpracy w trosce o bezpieczny internet, ale też podkreśla, że dosłownie każdy z nas może tu dołożyć swoją cegiełkę, ma jakiś wpływ. Co możeny zrobić w ramach DBI? Rozmowa, lekcja wychowawcza, warsztat psychoedukacyjny lub akcja informacyjna - to tylko niektóre z pomysłów...

Źródło >>>>

DBI
[...]

Dla placówek które zgłoszą zamiar organizacji lokalnych działań z okazji DBI przygotowane zostały pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów, a także elektroniczne zaświadczenie potwierdzające wzięcie udziału w akcji. Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI. Warunkiem wzięcia w nim udziału jest  zarejestrowanie inicjatywy poprzez elektroniczny formularz na podstronie DBI.pl do końca lutego 2019r., a następnie do końca marca 2019 r. przesłanie sprawozdania ze zorganizowanej akcji. Do wygrania atrakcyjne nagrody przekazane przez Fundację Orange oraz Multmedia w Szkole. Formularz na sprawozdania będzie udostępniony w późniejszym terminie.

Nagrody DBI

Organizatorzy i partnerzy DBI 2019 wyłonią w konkursie DBI 2019 15 najciekawszych inicjatyw lokalnych, które zostaną nagrodzone. Fundacja Orange – główny partner DBI 2019 ufundowała dla organizatorów  trzech najlepszych inicjatyw profesjonalne stoły do gry w „Piłkarzyki” oraz zestawy gier planszowych dla organizatorów kolejnych 12 inicjatyw. Ponadto placówka, która zajmie pierwsze miejsce w konkursie otrzyma monitor interaktywny Avtek ufundowany przez firmę Multimedia w szkole. Ponadto, partner akcji – National Westminster Bank Oddział w Polsce wyróżni trzy placówki, które otrzymają:
1. Zestaw piłek do gier zespołowych oraz zbiór książek o bezpieczeństwie w sieci  
2. Wizytę w biurze RBS Polska w Warszawie dla wybranej klasy (spotkanie z ekspertami do spraw cyberbezpieczeństwa)
3. Warsztaty z cyberbezpieczeństwa prowadzone przez ekspertów Banku.

Uczniowie uczestniczący w imprezach DBI mogą wziąć udział w konkursie DBI Reporter, w którym również czekają na nich ciekawe nagrody.

Materiały edukacyjne >>>>

Internet bez hejtu >>>>

Więcej >>>>

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©