>>> Bezmyślność zabija.Innych. <<<
Flaga Hiszpani

 

Klub Języka Hiszpańskiego
Konkurs Wiedzy o Hiszpanii
Wpisany przez AKA   
wtorek, 13 lutego 2018 19:57

klub hiszpDyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach wraz z nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki zapraszają uczniów gimnazjum i liceum do udziału w I WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O HISZPANII DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

 

REGULAMIN KONKURSU:

Więcej…
 
Wieczór z Hiszpańskim Thrillerem
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:44

klub hiszp22 listopada odbył się trzeci Wieczór z Hiszpańskim Thrillerem. Nasi uczniowie nie zawiedli kolejny raz i w liczbie 72 stawili się o 18:00 w sali 108. Zobaczyliśmy tradycyjnie trzy thrillery, rozpoczynając od obrazu "El guardián invisible" ("Niewidzialny strażnik") w reżyserii Fernando Gonzaleza Moliny, znanego wcześniej z "Palm w śniegu", czy takich hitów jak "Trzy metry nad niebem" i "Tylko ciebie chcę".

Więcej…
 
Malarstwo hiszpańskie
Wpisany przez AKA   
wtorek, 14 listopada 2017 11:24

klub hiszp26. października uczniowie naszej szkoły licznie zgromadzili się na kolejnym klubie języka hiszpańskiego. Tematem była La pintura española czyli hiszpańskie malarstwo. Uczniowie dowiedzieli się gdzie się znajdują i jakie dzieła możemy podziwiać w Museo Nacional del Prado y Museo de Reina Sofia, a następnie zapoznali się z wybranymi dziełami artystów takich jak El Greco, Goya, Diego Velazquez, Joan Miro, Salvador Dali oraz Pablo Picasso.

Więcej…
 
Relacje uczestników kursów j. hiszpańskiego
Wpisany przez AKA   
niedziela, 15 października 2017 20:25

klub hiszp28 września rozpoczęliśmy nasze spotkania Klubu Języka Hiszpańskiego. Tym razem poprowadzili je uczniowie, którzy mieli okazję odwiedzić Hiszpanię w czasie wakacji. Pierwsza opowiedziała o swoich przygodach Julia Różycka (IIa), która razem z Darią Pichali (IIIa) pojechała do Malagi na kurs językowy (nagroda w Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej). Później posłuchaliśmy opowieści Maćka Krężla (IIIa) i Natalii Góreckiej (IIIm), którzy wypoczywali i uczyli się w Alicante, a Natalia dodatkowo zaliczyła jeszcze pobyt i naukę w Barcelonie.

Więcej…
 
Hiszpańska rodzina królewska
Wpisany przez AKA   
niedziela, 10 września 2017 21:17

klub hiszpTematem ostatniego klubu języka hiszpańskiego w roku szkolnym 2016/2017 była hiszpańska rodzina królewska. Główną rolę odegrali oczywiście obecny król Hiszpanii Filip VI Burbon oraz jego żona Leticia, ale nie zabrakło też wzmianki o ojcu króla Juanie Carlosie I i Sofii de Grecia. Prowadzącymi były uczennice klasy Ib Klaudia Szelwicka oraz Oliwia Staniszewska.

Więcej…
 
Sport w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej
Wpisany przez AKA   
piątek, 08 września 2017 14:30

klub hiszp25 maja Maciej Giemza, Marcin Franaszek i Kamil Klimek, uczniowie ówczesnej klasy 2a, a teraz nasi maturzyści, przygotowali spotkanie w ramach Klubu Języka Hiszpańskiego dotyczące sportu w Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Ubrani w koszulki dwóch najważniejszych hiszpańskich klubów Primera División a zarazem zaciekłych wrogów - Fc Barcelony i Realu Madryt, z przejęciem opowiedzieli o sportach, które cieszą się w Hiszpanii największą popularnością oraz o najważniejszych przedstawicielach poszczególnych dyscyplin.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Patroni konkursu

 

 

Hiszpańska ambasadaPowiat raciborskiPowiat raciborskiUŚ Wydział FilologicznyNasz RacibórzRadio Vanessa FMRaciborek

 

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

BZWBK SANTANDER logo

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©