>>> Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Flaga Hiszpani

 

Día de la hispanidad - relacja
Wpisany przez AKA   
czwartek, 25 października 2018 21:26

d j hiszp 18 4

klub hiszpChoć 12 października, dzień w którym cały świat hiszpańskojęzyczny obchodzi Día de la hispanidad minął 2 tygodnie temu, w naszej szkole uczciliśmy to święto po raz pierwszy w historii szkoły właśnie dziś,  25 października 2018.  Głównym celem imprezy była popularyzacja języka hiszpańskiego, którego w naszej szkole uczy się 268 uczniów.  Impreza  miała też na celu krzewienie szacunku i tolerancji dla innych kultur krajów hiszpańskojęzycznych. I tutaj fantastyczną wiedzą  na ich temat popisały się klasy I i II, które przygotowały prezentacje o wybranych przez siebie krajach.

d j hiszp 18 5

Po naradzie jury zdecydowało przyznać miejsce I klasie 2p, która w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowała Kolumbię. II miejsce z różnicą zaledwie 1 punktu zajęła klasa 1c z Meksykiem, a miejsce III  klasa 2m z prezentacją Hiszpanii.
W drugim konkursie „1 z 10”, czy może raczej „1 z 14”, bo tylu liczył on uczestników, uczniowie klas 3 z rozszerzenia oraz Kamila Puklicka z klasy 1c (brawa za odwagę!) odpowiadali na pytania z zakresu znajomości języka hiszpańskiego oraz kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Zwycięzcą został Piotr Waldyra z klasy 3c.
Nasza impreza obfitowała też w występy artystyczne. Najpierw w tańcu pasodoble zachwyciła nas Magda Jureczko z klasy 2m wraz z partnerem, a następnie to samo zrobiła Nicole Chluba z klasy 2c  wraz z partnerem w cha-chy. Imprezę śpiewem okrasiła Julia Różycka z klasy 3a  w piosence „Hijo de la luna”  oraz Nikola Porwoł i Bartosz Mętel z klasy 1m w piosence „Todo de mi”.  Natomiast klasa 2m zamknęła całą imprezę piosenką Alvaro Solera  „La cintura”,  zaśpiewaną wraz z publicznością.

d j hiszp 18 6

Mogliśmy również skosztować pyszności z krajów hiszpańskojęzycznych, które przygotowały klasy jako uzupełnienie prezentacji swojego kraju. Myślę, że  pozytywna energia języka hiszpańskiego wszystkim nam się udzieliła i  świetnie się  dziś bawiliśmy, a  co ważniejsze czegoś się dziś nauczyliśmy o kulturze i historii  krajów hiszpańskojęzyczych.
Jako organizator dziękuje wszystkim za udział i zaangażowanie.
 ¡Hasta el año próximo!  Do zobaczenia za rok.
Katarzyna Ochwat-Tomaszewska

d j hiszp 18 2

Galeria zdjęć >>>>

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Patroni konkursu

 

 

Powiat raciborski

WspółorganizatorHiszpańska ambasadaPowiat raciborskiUŚ Wydział FilologicznyNasz RacibórzRadio Vanessa FMRaciborek

 

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©