>>> Czego nie wiemy, potrzebne nam właśnie A to, co wiemy, nie przyda się na nic. <<<
Młodzież z Raciborza najlepsza nad Dunajem
Wpisany przez MaR   
piątek, 09 grudnia 2005 19:14
Visegrad 2005

Od trzech lat w miesiącach wiosennych w Visegradzie na Węgrzech odbywa się Międzynarodowa Konferencja pod nazwą „European Children, European Identity” (Europejskie Dzieci, Europejska Tożsamość). Konferencja ta organizowana jest przez węgierskie Ministerstwo Informatyki i Komunikacji, Instytut Edukacji w Budapeszcie oraz Fundację Visual Media. Udział w niej bierze młodzież z dziesięciu starych i nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Wśród uczestników z Włoch, Węgier, Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Francji, Słowenii i Szwecji, Polskę reprezentuje grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu.

Visegrad 2005

Pięciodniowy program konferencji obejmuje zajęcia, które mają służyć zacieśnianiu współpracy młodzieży z różnych krajów UE oraz budowaniu wspólnej odpowiedzialności za jednoczącą się Europę.
Zespół składający się  z uczniów II LO pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Kornelii Herud, rywalizuje z reprezentacjami poszczególnych państw w różnych dziedzinach, m.in. biorąc udział w debacie oksfordzkiej, quizie z wiedzy o renesansie i UE, turnieju rycerskim.

Co roku uczniowie II LO wykazują się ogromną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w poszczególnych dyscyplinach. W maju 2004 roku zajęli I miejsce w klasyfikacji ogólnej. Nagrodą za zajęcie I miejsca było zaproszenie ekipy II LO na kolejną światową konferencję młodzieży w maju 2005 roku.

Podsumowaniem corocznej konferencji jest projekcja filmów, które relacjonują wydarzenia z pobytu w Visegradzie. Filmy te są realizowane przez ekipy składające się z reprezentantów poszczególnych krajów. W ten sposób młodzież pisze scenariusze, wymyśla fabułę i reżyseruje różne gatunki filmowe.
Malownicze okolice, zajęcia w murach zamku króla Macieja, rejs statkiem po Dunaju, piękna pogoda sprawiają, że co rok wyjazd jest udany pod każdym względem.

Visegrad 2005

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na oficjalnej stronie organizatorów: www.szlgbp.sulinet.hu/visegrad
 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©