>>> Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów. <<<

baner 17-18


Wyniki Konkursu Ekologicznego 2018
Wpisany przez AKA   
wtorek, 01 maja 2018 05:10

k eko 18 03

Jakub Płocidem z Gimnazjum w Rudach został laureatem XII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Dla Siebie i dla Ziemi”, który 26.04.2018 roku odbył się w naszej szkole. Jakub został nagrodzony przez prof. Jerzego Buzka wycieczką do Strasburga. W konkursie wystartowało 26 uczniów z 8 placówek oświatowych powiatu raciborskiego oraz z powiatów ościennych woj. opolskiego. Tematem przewodnim ekologicznych zmagań jest szeroko pojęta ekologia i ochrona środowiska. Tegoroczny test zawierał również pytania dotyczącego niskiej emisji. Laureatką II miejsca została Wiktoria Gensty z SP im. Jana Pawła II w Kornowacu ( op. p. Aleksandra Kowalska), III – Bartłomiej Pacia z Gimnazjum w Rudach (op. laureatów jest p. Bożena Giemza). IV miejsce zajał Maciej Mielnik z G-2/ SP-1 (op.p. Ewa Nizio).


Laureaci II, III I IV miejsca otrzymali nagrody finansowe oraz książki od Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali sadzonki przekazane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie oraz gadżety z Radia Rybnik.
k eko 18 01

Tradycją trwająca 13 lat w naszym liceum jest Śniadanie Ekologiczne, które towarzyszy konkursowi. Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na ekologiczą ucztę, którą przygotowali uczniowie klasy IB pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Kilijan. Uczniowie oczekujący na wyniki konkursu wysłuchali pogadanki przygotowanej przez p. A.Stuchly i p. K.Wróbla z Poradni Dentica 24 w Raciborzu, a zwycięzcy mini konkursu otrzymali od stomatologów nagrody. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Nauczycielom - opiekunom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok.
Dziękujemy pomysłodawczyni i organizatorce  konkursu Pani Bogumile Bąk i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Konkursu i Śniadania Ekologicznego.

k eko 18 04

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©