>>> Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Zwycięzca Konkursu Ekologicznego o swojej niesamowitej nagrodzie
Wpisany przez AKA   
piątek, 22 czerwca 2018 22:13

Bruksela 18 02

26 kwietnia 2018 roku wygrałem XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Nagrodą za I miejsce była wycieczka do malowniczego Strasburga położonego we Francji. Cała podróż była zaplanowana na pięć czerwcowych dni (od 11 do 15 czerwca).


Przejazd do Strasburga autokarem miał miejsce w nocy. Podróż była długa i męcząca, ale wynagrodził to poranny widok pięknego Strasburga. Pierwszą atrakcją był rejs łodziami po kanałach miasta, pozwoliło to na zobaczenie wielu wieków historii tego miejsca. Następnie mieliśmy okazję przespacerować się po Strasburgu. Zwiedzanie przerwał deszcz, który niespodziewanie nas zaskoczył, skrócono więc spacer i szybciej wróciliśmy do hotelu. W kolejnych dniach kontynuowaliśmy poznawanie Strasburga. Ze wszystkich zabytkowych budowli, osobiście najbardziej podobała mi się katedra Najświętszej Marii Panny w Strasburgu, której ogromne rozmiary i piękno zrobiły na mnie duże wrażenie. Kolejną rzeczą wartą według mnie uwagi, był punkt kulminacyjny tej wycieczki, czyli wizyta w Parlamencie Europejskim. Była to miła odmiana od zwiedzania przeróżnych zabytków. Dowiedzieliśmy się tam wielu interesujących rzeczy, na przykład o pracy parlamentu i o procesie podejmowania decyzji dotyczących Unii Europejskiej, czyli również nas. Nie można zapomnieć też o spotkaniu z Panem Premierem Jerzym Buzkiem. Miał on bardzo mało czasu, ponieważ przewodniczył wielu ważnym zebraniom w parlamencie, a mimo tego znalazł chwilę aby zaszczycić nas swoją obecnością i trochę z nami porozmawiać.
Jedynym problemem, z którym musiałem zmierzyć się podczas tej wycieczki, był brak możliwości zabrania ze sobą jakiejkolwiek znanej mi osoby towarzyszącej. Muszę przyznać, że do ostatnich chwil przed wyjazdem gorąco liczyłem na to, że ktoś ze mną pojedzie, np. nauczycielka biologii lub wychowawca. Powiedziano nam jednak, że brakuje miejsc dla dodatkowej osoby i że muszę jechać sam. Informowano nas już o tym wcześniej, więc można powiedzieć, iż byłem na to mentalnie gotowy, co nie zmienia faktu, że brak jakiejś znanej mi osoby był bardzo uciążliwy podczas wizyty w całkiem obcym miejscu, wiele kilometrów od ojczystego kraju. Na szczęście poznałem przemiłą grupkę osób z II LO w Raciborzu, co znacznie umiliło i ułatwiło mi wyjazd i pobyt w obcym kraju.

    Jakub Płocidem, Gimnazjum w Rudach

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©