>>> Nigdy nie rezygnuj z marzeń, gdzies, kiedys, jakoś wszystkie sie spełnią. <<<
Konkurs YPEF 2019 - relacje uczestniczek
Wpisany przez MM   
środa, 02 października 2019 09:32

 

IMG-20190925-WA0000

 

Finał konkursu Young People in European Forests 2019 będę na pewno dobrze wspominać. Udział w nim był dla mnie przyjemnym doświadczeniem.

Oprócz wiedzy teoretycznej, którą mogłam zdobyć przygotowując się do konkursu, miałam też okazję do poznania nowych ludzi, podszlifowania umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz spróbować niecodziennych aktywności  np. strzelania z broni palnej, łuku czy obliczania objętości drzewa. Była to dla mnie naprawdę dobra zabawa i ciekawa przygoda.

Magda Grygiel

 

Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w konkursie YPEF 2019 w Czechach – razem z moimi koleżankami ze szkoły. Miałyśmy okazję pobyć przez trzy dni w Olsinie i wzbogacić się o nowe doświadczenia. Na konkursie zawiązałyśmy nowe znajomości z innymi uczestnikami z różnych krajów, dzięki czemu mogłyśmy nie tylko dowiedzieć się więcej na temat lasów w poszczególnych państwach Europy, ale także ćwiczyć mówienie w języku angielskim.

Zadania konkursu polegały na przedstawieniu prezentacji na temat "Las i woda" i napisaniu testu o lasach. Te dwa zadania wykonywałyśmy jako grupa reprezentująca nasz kraj. Natomiast trzecie zadanie polegało na wykonaniu różnych czynności bądź gier na dworze, współpracując jednak w grupach międzynarodowych. Była to doskonała okazja do głębszej integracji z młodzieżą innych państw i uzyskania nowej wiedzy nie tylko o lasach. Ostatniego dnia pojechaliśmy na Czeski Krumlov, gdzie mogłyśmy zobaczyć i zwiedzić tamtejszy zamek oraz zakupić pamiątki.

Konkurs ten będę wspominać bardzo miło. Bardzo polecam wziąć w nim udział wszystkim, a najszczególniej osobom wykazującym zainteresowanie lasami, przyrodą. Na pewno uważam, że warto, ponieważ można nauczyć się nowych rzeczy i przy okazji spotkać niesamowitych ludzi.

Natalia Włodarczyk

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©