>>> Nigdy nie rezygnuj z marzeń, gdzies, kiedys, jakoś wszystkie sie spełnią. <<<
Relacja po konkursie
Wpisany przez MM   
środa, 02 października 2013 07:41

ypef 13 e

 Uczniowie naszej szkoły jako laureaci konkursu "Młodzi w lasach Europy" reprezentowali nasz kraj w finale europejskim, który miał miejsce w Portugalii. Polska drużyna w składzie Katarzyna Franiczek, Kamil Przybyła, oraz Filip Taratuta wraz z opiekunem Januszem Pociechą zdobyła III miejsce w Europie. W finale rywalizowało 10 drużyn z krajów europejskich.


"Finał został dobrze przygotowany i zorganizowany. Na rozgrywkę finałową wybrano bowiem ciekawe  i atrakcyjne miejsce - odbył się on w Parku Narodowym w PN-Wsch części Portugalii - gdzie zachwyciły nas malownicze krajobrazy, ciekawa fauna i flora, oraz historia regionu, którą mieliśmy okazję poznać. Myślę, że nastąpiła również ciekawa wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami w zakresie nauczania tematyki leśnej.                        
Wysoki poziom konkursu, zarówno testu jak i bardzo atrakcyjnych prezentacji z poszczególnych państw Europy, tym bardziej daje nam satysfakcję z III miejsca w Europie."-relacjonuje Janusz Pociecha.

"Szczególne podziękowania dla pana S. Biernackiego - Sekretarza konkursu z ramienia YPEF, który się wspaniale nami opiekował i wszystko wzorowo przygotował. Podziękowania składamy również Lasom Państwowym za sponsornig całej imprezy. Obu opiekunom dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie."- dodaje opiekun naszej drużyny p. J. Pociecha

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©