>>> Cóż wiesz o pięknie? - kształtem jest miłości. <<<
I know America 2018 - Kamil Mucha w finale
Wpisany przez AKA   
piątek, 09 marca 2018 11:10

kamil 18 02

i k america 18Uczeń klasy IB Kamil Mucha został laureatem ogólnopolskiego konkursu wiedzy nt. Stanów Zjednoczonych  „I Know America 2018”. Konkurs ten jest organizowany co roku przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce i Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.


Aby dostać się do finału, w I etapie należało rozwiązać test internetowy dotyczący kultury, geografii i polityki USA, a następnie w II etapie napisać esej na jeden z wybranych tematów dotyczących historii, kultury, gospodarki i uwarunkowań społeczno-ekonomicznych Ameryki. Do I etapu przystąpiło 1383 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 60. Kamil znalazł się w piętnastce najlepszych i został zaproszony na cztery dni do Warszawy (27.02-02.03) na spotkanie finalistów i laureatów.

kamil 18 03

W Warszawie odbyły się także zmagania finałowe konkursu, które składały się z dwóch części. Pierwszym elementem było nakręcenie krótkiego filmu, w którym uczestnicy mieli za zadanie wypowiedzieć się na wybrany temat kulturoznawczy, drugim elementem był egzamin ustny, podczas którego odpowiadali na wylosowane pytania z zagadnień, które wcześniej opracowali. Obie części były w języku angielskim.
    Podczas pobytu w stolicy uczestnicy wzięli udział w licznych wydarzeniach kulturalnych takich jak wizyta w Teatrze Narodowym czy bankiet w rezydencji wiceambasadora- zastępcy szefa misji Stanów Zjednoczonych- Johna C. Lawa. Mieli również okazję zwiedzić i uczestniczyć w lekcjach American School of Warsaw, poznać amerykańską kuchnię w restauracji TGIF i rozmawiać z amerykańskimi dyplomatami.
Więcej o konkursie >>>>

 

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©