>>> Nauka bez religii jest kulawa, religia bez nauki ślepa. <<<
Najlepszy projekt w konkursie "Projekt z klasą"
Wpisany przez AKA   
środa, 25 kwietnia 2018 23:01

Uczniowie klasy I m wygrali konkurs, organizowany przez wydawnictwo Nowa Era pt. „Projekt z klasą”. Konkurs polegał na napisaniu projektu na dowolny temat, który oceniany był przez jury konkursowe. Projekt został uznany za najlepszy w Polsce i dzięki temu otrzymał grant w wysokości 1000 zł na jego realizację. Nasze liceum otrzymało również Certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły".

Uczniowie zaprojektowali oraz wykonali pętlę indukcyjną, czyli urządzenie, które pomaga osobom z niedosłuchem. Do naszej szkoły uczęszczają osoby z wadami słuchu. Jedną z nich jest uczeń klasy I m i to głównie dla niego powstał projekt. Uczniowie postanowili zgłębić wiedzę na temat osób z niedosłuchem i znaleźć oraz udoskonalić dla swojego kolegi urządzenie, które pomoże mu lepiej funkcjonować w środowisku szkolnym. Projekt nie tylko zyskał uznanie jury konkursu, ale również zainteresował Polskie Radio Stacja 4.|

20 kwietnia Tomasz Paruzel, przedstawiciel klasy Im wraz z opiekun grupy konkursowej Panem Mariuszem Wróblem (nauczycielem informatyki) mieli zaszczyt przebywać w Warszawie w Polskim Radiu Stacja 4 „Nauka”.
Podczas wizyty udzielili wywiadu dla Polskiego Radia na temat Life Quality Technologies, czyli wykorzystaniu technologii dla poprawy jakości naszego życia oraz rozwiązań pomagających w funkcjonowaniu osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.
Serdecznie gratulujemy!!!

Link do audycji >>>>

Zdjęcia >>>>

 

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©