>>> Szlachta wkłada jedwabie by nurzać się w błocie. <<<
Kamil Mucha z wizytą u Zastępcy Szefa Misji Stanów Zjednoczonych w Polsce
Wpisany przez MM   
czwartek, 14 marca 2019 20:40

Kamil M 001

Kamil Mucha IIB odniósł sukces w ogólnopolskim konkursie. Został laureatem „I Know America 2019” konkursu zorganizowanego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce, Fundację Wspomagania Wsi oraz Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.  W nagrodę został zaproszony na trzy dni do Warszawy (27.02-01.03) na spotkanie laureatów.

Kamil M 004

Aby znaleźć się w zaszczytnym gronie laureatów tego konkursu, ponad 1500 uczniów zmierzyło się w I etapie z testem internetowym dotyczącym m. in. kultury, historii oraz bieżących wydarzeń politycznych USA. Następnie, zadaniem uczestników w II etapie, do którego zakwalifikowało się 58 najlepszych, było napisanie eseju na jeden z wybranych tematów dotyczących historii, kultury, gospodarki i uwarunkowań społeczno-ekonomicznych Ameryki. Tematem pracy Kamila było Prawo do posiadania broni palnej na terenie USA . 30 najlepszych esejów zostało docenionych przez jury. Ich autorzy zostali zaproszeni do Warszawy.
Podczas pobytu w stolicy laureaci mieli okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych, takich jak spektakl w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzanie Muzeum Neonów czy wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Ponadto wyróżnieni w konkursie uczestniczyli w wybranych lekcjach w prestiżowej szkole American School of Warsaw, spotkali się z prelegentami w American Center Warsaw, a także poznali kuchnię amerykańską w restauracji TGIF. Zwieńczeniem finałowego spotkania w Warszawie był uroczysty bankiet w rezydencji Zastępcy Szefa Misji Stanów Zjednoczonych w Polsce Erica F. Greena, podczas którego zaproszeni mieli okazję osobiście poznać amerykańską misję dyplomatyczną.

Kamil M 003

Konkurs ten z pewnością przyczynił się do poszerzenia horyzontów uczestników biorących w nim udział. Nie do przecenienia są również, nawiązane podczas wyjazdu, ciekawe znajomości oraz pogłębione umiejętności językowe.

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©