>>> Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam. <<<
E(x)plory 2019
Wpisany przez MM   
niedziela, 07 kwietnia 2019 16:37

naukaW piątek 5 kwietnia 2019 r. uczeń klasy Ia Krzysztof Mitko wraz z nauczycielką biologii w roli opiekuna naukowego p. Elżbietą Kilijan, spędził dzień we Wrocławskim Parku Technologicznym, na odbywającym się po raz ósmy konkursie młodych naukowców E(x)plory. Krzysiek zakwalifikował się do tego konkursu dzięki swojej pracy naukowej badającej Wpływ odżywienia mineralnego rosiczki na właściwości wydzieliny jej gruczołów sekrecyjno-absorpcyjnych w procesach regeneracji u przeciętej na pół draceny.


Krzysztoł został zaproszony do etapu rejonowego tego prestiżowego konkursu, w którym konkurowało ze sobą kilkudziesięciu uczniów i studentów w wieku od 14 do 20 lat. Jury złożone z przedstawicieli różnych dziedzin nauki, głównie fizyki i innych nauk przyrodniczych i technicznych, analizowało opis prac naukowych na posterach, a przede wszystkim wysłuchiwało prezentacji prac przez ich autorów. Następnie przyznawało akredytację do udziału w ogólnopolskim etapie konkursu.
Ważnym atutem pracy zgłoszonej do konkursu zgodnie z regulaminem jest jej przydatność społeczna, jak w przypadku prostego urządzenia elektronicznego rejestrującego poziom promieniowania UV i przesyłającego bezpośrednio informację poprzez bluetooth na telefon komórkowy (praca jednego z uczestników).
Krzysiek nie otrzymał wprawdzie akredytacji do udziału w etapie finałowym, ale sam udział w etapie II regionalnym stał się dużym przeżyciem i ważnym doświadczeniem. Na pewno zachęcił do dalszej pracy naukowej, której efektów oczekujemy w przyszłości.
Elżbieta Kilijan

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©