>>> Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli. <<<
Kamil Mucha dwukrotnym laureatem Olimpiady Języka Niemieckiego
Wpisany przez MM   
środa, 10 kwietnia 2019 17:23

o eko 19 01

 

W dniach 29-31.03.2019 uczeń klasy IIB - Kamil Mucha reprezentował naszą szkołę i miasto w finale 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. W ostatecznych zmaganiach znalazł się pośród 83 finalistów wyłonionych spośród 20 000 uczestników, którzy brali udział w konkursie na etapie szkolnym.
Finał składał się z 2 części: pisemnej i ustnej. Pierwszego dnia, podczas części pisemnej, uczestnicy mieli za zadanie zanalizować i zinterpretować utwór literacki. Następnego dnia  Kamil odpowiadał przed trzema komisjami z zakresu: literatury, historii i kulturoznawstwa oraz praktycznej nauki języka niemieckiego.  Przeszedł przez wszystkie etapy finału pomyślnie i może pochwalić się zaszczytnym tytułem laureata. Jest to już 2. tytuł laureata Kamila w tej olimpiadzie.


   Aby przygotować się do finału olimpiady, Kamil przeczytał i opracował dzieła największych mistrzów literackich niemieckiego obszaru językowego: J. W. von Goethe, Tomasza Manna, Friedricha Dürrenmatta, Bernharda Schlinka i Reinera Kunze. Musiał wykazać się również obszerną wiedzą historyczną z zakresu najnowszej historii państw niemieckojęzycznych, a także zaprezentować swoje umiejętności językowe w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.

   Podczas uroczystej gali podsumowującej, która odbyła się w auli Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza, uczniom gratulował m. in. Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu - Konsul Hans Jörg Neumann, przedstawiciele Instytutu Goethego w Warszawie, Ambasady Szwajcarii, Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu- gospodarza olimpiady.
   Uzyskany tytuł laureata jest równoznaczny z uzyskaniem 100% z matury z języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, rozszerzonym jak i dwujęzycznym.

Serdecznie gratulujemy!

 
 

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©