>>> Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach. <<<
#myOXperience
Wpisany przez MM   
wtorek, 14 maja 2019 21:17

naukaNatalia Puczek (IIa)  została laureatką konkursu #myOXperience z nagrodą w postaci wyjazdu na University of Oxford. Konkurs był wspólną inicjatywą TDJ Foundation i Project Access. Celem było uświadamianie polskiej młodzieży o możliwościach edukacji zagranicznej i wspieranie jej w realizowaniu tego planu. Podczas wyjazdu uczestnicy pozyskują wiedzę o różnych aspektach studiowania w Wielkiej Brytanii i biorą udział w zajęciach mających na celu rozwijanie ich pasji akademickich. Dotyczą szerokiej gamy tematów i dyscyplin, z którymi uczniowie liceum mogli wcześniej nie mieć kontaktu, takich jak psychologia czy ekonomia.

Do tego konkursu stanęło aż 918 osób, z czego 170 zakwalifikowało się do drugiego etapu. Laureatami #myOXperience zostało 51 niezwykłych młodych osób, które w nagrodę otrzymały kilkumiesięczny mentoring zaproszenie do udziału w warsztatach w Warszawie. Nagrodę główną przyznano 30 z nich i to oni uczestniczyli w 5-dniowych warsztatach w Oxfordzie w kolegium Jesus College 18-22 III 2019.

Zdjęcie Laureaci >>>>
Zdjęcie uczestnicy warsztatów >>>>
Galeria z finału >>>>

Galeria Oxford >>>>

 

 

Ze strony Konkursu:

W jakich zajęciach będę uczestniczył w ramach myOXperience?

Nasz plan przewiduje trzy główne typy zajęć:

    Akademickie – dzięki współpracy z jednym z kolegiów Uniwersytetu w Oxfordzie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom wiele godzin zajęć z pracownikami naukowymi. Laureaci wezmą udział w popularnonaukowych wykładach, warsztatach oraz zajęciach na wzór ‘tutoriali’, które stanowią sedno nauki na Uniwersytecie. Odwiedzimy także departamenty, takie jak departament fizyki i ekonomii, gdzie posłuchamy jak profesorowie opowiadają o badaniach w swoich dyscyplinach.
    Warsztaty TDJ Foundation i Project Access – Mentorzy z Project Access i TDJ Foundation podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z zagraniczną edukacją. Będziemy także pracowali nad metodami planowania osiągania celów. Mentorzy Project Access wraz z akademikami z uniwersytetu przybliżą uczestnikom procedurę rekrutacji na Oxford, możliwości przygotowania do niej i opowiedzą o stypendiach i źródłach finansowania takich studiów.
    Zwiedzanie – W ramach wyjazdu planujemy odwiedzić zabytki i muzea Uniwersytetu w Oxfordzie. Zobaczymy wiele kolegiów – autonomicznych domów razem składających się na uniwersytet. Zwiedzimy też między innymi Oxfordzkie Muzeum Historii Naturalnej i muzeum Pitt Rivers zawierające artefakty kultur całego świata.

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©