>>> Nigdy nie rezygnuj z marzeń, gdzies, kiedys, jakoś wszystkie sie spełnią. <<<
Bezpieczniej na motorowerze
Wpisany przez MM   
poniedziałek, 11 listopada 2013 21:37

galeria

 

 

motorower 13

Uczniowie klas drugich naszego liceum Jarosław Armatys II m, Bartosz Arciemowicz II m, Arkadiusz Głowacki II m, Agata Panicz II m oraz Marcin Hillmann II b wykazali się pomysłowością, determinacją i nieprzeciętnymi umiejętnościami organizacyjnymi, logistycznymi, pozyskiwania zainteresowania lokalnych władz, instytucji i mediów by zorganizować przedsięwzięcie na skalę miasta dla innych młodych osób pod hasłem Bezpieczniej na motorowerze.

9 listopada br. (w minioną sobotę) na Zamku Piastowskim odbyła się właśnie ich akcja, mająca na celu poprawienie umiejętności oraz powiększenie wiedzy w zakresie bezpiecznego poruszania się na motorowerze, a także zachęcenie młodzieży do korzystania z tego środku transportu. Zajęcia obejmowały spotkanie z instruktorem jazdy oraz policjantami, którzy instruowali na temat różnych technik jazdy i opowiedzieli o niebezpieczeństwach jakie może napotkać uczestnik ruchu drogowego.

Projekt został objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Raciborzu i Prezydenta Miasta Racibórz. Wzięło w nim udział blisko 45 osób. Projekt skierowany był do osób rozpoczynających swoją przygodę z tego rodzaju pojazdami. Niestety rośnie liczba wypadków z udziałem kierowców jednośladów. Celem projektu było m. in. zapobieganie brawurowym zachowaniom młodych kierowców oraz zwiększenie ich indywidualnych umiejętności jako użytkowników dróg.

Młodzież naszego liceum przygotowała swój projekt w ramach ogólnopolskiego Projektu Korba, w którym od kilku lat nasi uczniowie aktywnie uczestniczą z niemałymi sukcesami swoich przedsięwzięć. Projekt Korba to inicjatywa skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym swojego regionu.
Każdy uczestnik kursu na Zamku Piastowskim, miał szansę na wykorzystanie nowo zdobytej wiedzy w konkursie, który był formą podsumowania akcji. Wszyscy biorący udział w przedsięwzięciu otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a zwycięzcy konkursu nagrody rzeczowe. Ponadto, osoby chętne, które zdecydują się na zdawanie prawa jazdy kategorii AM, dostaną zniżkę na kurs w Centrum Szkolenia Kierowców.

Nasi uczniowie, realizatorzy projektu doskonalili również swoje umiejętności organizacyjne podczas zajęć w ramach przedmiotu Ekonomia w praktyce, który w naszej szkole prowadzi Pani Judyta Bortel, od której dowiadujemy się, że ważnym założeniem programu nauczania tego przedmiotu jest powiązanie działań i pojawiających się treści z codziennym życiem uczniów i ich najbliższym otoczeniem. Zadania wykonywane przez uczniów są osadzone w realiach życia społeczności lokalnej. Wiodącą metodą jest projekt realizowany przez kilkuosobowe zespoły, podczas którego uczniowie uczą się współpracy i współdziałania - ważnych dla życia społecznego, ale też szczególnie docenianych przez współczesnych pracodawców, osobistych umiejętności.
O projekcie napisali:
naszraciborz.pl >>>>>
raciborek.pl >>>>>
raciborz.com.pl >>>>>

 

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©