>>> Czego nie wiemy, potrzebne nam właśnie A to, co wiemy, nie przyda się na nic. <<<
Maturalny maraton zbliża się do mety
Wpisany przez MM   
środa, 20 maja 2015 18:15

2 lo logoTegoroczne pisemne egzaminy maturalne w naszej szkole rozpoczęły się 4 maja, a zakończyły 20 maja. Przystąpiło do nich 158 absolwentów obecnego rocznika, czyli wszyscy uczniowie pięciu klas trzecich.To pierwszy rocznik, który uczył się w liceum wg zreformowanych zasad edukacji.
To właśnie ten rocznik w naszej szkole po raz pierwszy skorzystał z możliwości wyboru dwóch przedmiotów rozszerzonych od drugiego roku nauki. To też ten rocznik, który oprócz 3 egzaminów pisemnych i 2 egzaminów ustnych z przedmiotów obowiązkowych (zdawane na poziomie podstawowym) musiał przystąpić do jednego egzaminu dodatkowego, zdawanego na poziomie rozszerzonym.


Na jeden egzamin dodatkowy rozszerzony zdecydowało się 15 absolwentów. Do dwóch przystąpiło 51 osób, a do trzech – 62. Natomiast 23 osoby zdawały po 4 egzaminy. Rekordziści w tegorocznej sesji maturalnej zdawali 5 egzaminów (5 osób) i 6 egzaminów – 2 osoby. Średnio na ucznia przypadło po 5 egzaminów podstawowych i po 3 rozszerzone, razem – 8. Z tych danych widać, że nasi absolwenci poważnie myślą o rekrutacji na studia.

Drodzy Absolwenci! Wszyscy pracownicy szkoły, Rodzice, przyjaciele trzymali i trzymają za Was kciuki. Za wyniki Waszych zmagań maturalnych i – przede wszystkim – za efekty rekrutacji na studia, na które wspólnie i niecierpliwie będziemy czekać. Przed Wami najdłuższe w życiu wakacje… A potem wspaniała – wierzę – studencka przygoda. Ale i prawdziwie dorosła odpowiedzialność za swój los. Powodzenia!

Dyrektor
Herbert Dengel

A oto garść statystyki z wiosennej sesji egzaminacyjnej – pisemna Matura 2015 w II LO Racibórz

ZDAJĄCY EGZAMINY OBOWIĄZKOWE, POZIOM PODSTAWOWY

 • Język polski – 158
 • Matematyka – 158
 • Język angielski – 143
 • Język niemiecki – 15
 • Język hiszpański – 1

ZDAJĄCY EGZAMINY DODATKOWE, POZIOM ROZSZERZONY

 • Język angielski – 102
 • Matematyka – 76
 • Biologia – 51
 • Geografia – 46
 • Chemia – 44
 • Fizyka – 27
 • Język polski – 23
 • WOS – 19
 • Historia – 18
 • Język niemiecki – 10  
 • Informatyka – 4
 • Historia sztuki – 4
 • Język hiszpański – 2
 • Filozofia – 2
 • Historia muzyki – 2
 • Język francuski – 1
 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©