>>> Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. <<<
Z wizytą w Domu Św. Notburgi
Wpisany przez MM   
poniedziałek, 27 marca 2017 21:03

2 lo logoUczniowie klasy II C w ramach projektu z przedmiotu ekonomia w praktyce zorganizowali koncert w raciborskim domu pomocy społecznej „Dom Św. Notburgi”. Głównym celem projektu było odwiedzenie ludzi w podeszłym wieku, chorych i osamotnionych, spędzenie z nimi czasu w miłym towarzystwie przy dobrej muzyce oraz występach akrobatycznych.

Zorganizowany koncert nie był zwykłym koncertem. Był to bardzo dynamiczny ciąg śpiewanych popularnych znanych wszystkim piosenek przeplatany występami tanecznymi zespołu „Arabeska” z Zawady Książęcej. Dzięki współpracy z członkiem zespołu „Miraż” w Raciborzu śpiewane utwory nabrały bardzo profesjonalnego charakteru.
Po całym występnie wszyscy uczestnicy koncertu zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany również przez uczniów. W domu Św.Notburgi mieszka około 200 osób nie wszyscy mogli przyjść na spotkanie z nami, ale my mogliśmy przyjść do nich.
Po zakończonym poczęstunku i odprowadzeniu pensjonariuszy do pokoi odwiedziliśmy wszystkie oddziały i pozostawiliśmy dla każdego skromny poczęstunek. Ten projekt pozostawił w naszych sercach trwały ślad; uśmiech ludzi chorych i samotnych cieszył najbardziej.
Mieszkańcy nauczyli nas, że ludzi się nie zmieniają pomimo tego, że ich ciała nie są już piękne i młode i może czasami dotyka ich choroba to wnętrza są nadal wrażliwe i chłonne, chcą dalej doświadczać nowych wrażeń słuchać dobrej muzyki i rozmawiać z ludźmi, którzy wnoszą w ich życie dobre słowo oraz wsparcie.
Uczestnicy projektu: Marianna Wilczek, Sandra Czekała, Julia Kubenka, Kasia Łabińska, Sonia Kolar, Aleksandra Hurycz, Patrycja Strzelecka.

 Zredagowała: Patrycja Strzelecka II C

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©