>>> Osła i batem do galopu nie zmusisz. <<<

baner 2022 2023

Samorząd Uczniowski
Rozstrzygnięcie konkursu na logo II LO
Wpisany przez MM   
środa, 08 czerwca 2022 20:07
Wszystko już jasne!
Pierwsze miejsce w konkursie na nowe logo II LO zdobyła Julia Zaborowska z klasy 1m. Wyróżnienia zdobyły Iza Binczek z 2a oraz Karolina Strachota z 2b.
Nagrodą w konkursie są warsztaty z Ryszardem Paurowskim, artystą wykonującym pracę na naszych murach, zajęcia oraz malowanie logo obok nowego graffiti już 20 oraz 21 czerwca! 
 
 
Pomoc dla Olka
Wpisany przez MM   
środa, 08 czerwca 2022 20:01

Olek

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Nasi absolwenci, Marta Kobierecka-Woźniak i Szymon Woźniak, stanęli w obliczu niemałego wyzwania. Oto ich historia:

Po trzech latach i wielu próbach poszukiwania pomocy dla ich syna, obecnie 6 letniego Aleksandra, w końcu udało się ustalić, że Olek cierpi na bardzo rzadkie autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Zapalenie to doprowadziło do ostrych zaburzeń neuropsychiatrycznych (zespół PANS). Jest to podstępna choroba, która nie pozwala chłopcu prawidłowo się rozwijać. Marta i Szymon znają więc wroga, z którym zaciekle walczą, ale szanse w tej walce niestety nie są wyrównane.

Żeby wygrać z chorobą, potrzebne jest kosztowne leczenie zarówno w Polsce jak i za granicą, które obejmuje m.in. wlewy z immunoglobulin, plazmaferezy (oczyszczanie osocza) oraz specjalistyczną rehabilitację i leki. Jak widać na zdjęciach, pomimo poważnych problemów, nasz mały bohater jest dzieckiem pogodnym i bardzo dzielnym. Jedynym celem rodziców jest to, żeby był zdrowy i mógł korzystać z dzieciństwa tak, jak na to zasługuje.

Szanowni Państwo, terapie, którymi poddawany jest Oluś działają! Niemniej, pieniądze, które udało się zebrać starczyły tylko na kilka serii terapii opisanych powyżej, a potrzebnych jest wiele, wiele więcej.

Niniejszym, w imieniu Samorządu Uczniowskiego II LO, Koła Wolontariatu II LO, a przede wszystkim rodziców Olka – apelujemy o Państwa pomoc!

W czwartek w naszej szkole odbędzie się zbiórka wśród uczniów na rzecz chłopca, prowadzona przez wolontariuszy. Pieniądze zbierane będą w trakcie lekcji wychowawczych. Puszka jest także dostępna w pokoju nauczycielskim.

Poniżej zamieszczamy link do oficjalnej zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/aleksander-wozniak

Od lat pokazujemy, że SIŁA naszej społeczności tkwi we wspólnym działaniu!

Udowodnijmy to raz jeszcze, okazując wsparcie naszym absolwentom, którzy mimo opuszczenia murów szkoły, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc.

Samorząd Uczniowski

Szkolne Koło Wolontariatu

 
Dzień Ziemi w II LO
Wpisany przez MM   
niedziela, 24 kwietnia 2022 15:12
 DZiemii
 
Choć Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, nasza szkoła rozpoczęła obchody już 21!
W czwartek na lekcjach wychowawczych nasi uczniowie tłumnie zgromadzili się na tyłach szkoły. Powodem tego zamieszania była akcja sadzenia łąki kwietnej. Zadaniem licealistów było zorganizowanie miejsca pod łąkę, a zatem uczniowie złapali za łopaty i sprawnie przygotowali grunt pod sianie. W tym miejscu należy pochwalić dziewczyny, które operowały sprzętem ogrodniczym na równi z chłopcami. Kolejnym krokiem było wysianie nasion. Przesadzane były również szkolne kwiaty oraz te, które przyniosły każda z klas. Kwiaty zdobią obecnie parter oraz pierwsze piętro naszej szkoły. Pozostało nam czekać na efekty wspólnej pracy, czyli piękną, kolorową łąkę kwietną oraz zielone korytarze II LO.
Więcej…
 
Kolorowy tydzień w II LO
Wpisany przez MM   
niedziela, 24 kwietnia 2022 15:06
 Kolor 
 
Jako że nadchodzący tydzień to dla naszych maturzystów ostatni w murach II LO, Samorząd Uczniowski organizuje kolorowy tydzień! Zabawa polega na ubraniu konkretnego koloru przypisanego do każdego dnia tygodnia.
Poniedziałek – niebieski
Wtorek – żółty
Środa – czerwony
Czwartek – różowy
Piątek – wersja galowa z uwagi na zakończenie roku dla maturzystów.
 
Sprawmy, by ostatni tydzień naszych maturzystów był kolorowy i godny zapamiętania
 
Nowe mury w II LO
Wpisany przez MM   
środa, 13 kwietnia 2022 20:27

Nowe mury w II LO 2

Ryszard Paurowski, czyli PublicSurfer – raciborzanin, absolwent PWSZ na kierunku grafika użytkowa oraz ASP w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa. Malar, grafik i artysta specjalizujący się w tworzeniu graffiti i muralu. Autor naszego obecnego graffiti, które codziennie macie okazję oglądać na szkolnych murach. A już niedługo będziecie mieli okazję poznać go osobiście!

Ryszard zaczął swoją przygodę z rysunkiem już w wieku 7 lat. Na początku przerysowywał bajki, komiksy, rysunki. Swój pierwszy kontakt z graffiti miał kiedy pod koniec lat 90. swoją rolę w polskiej kulturze zaczynał ugruntowywać hip-hop, a kolega z gimnazjalnej ławki pokazał mu gazetę właśnie z tą formą sztuki. I tak już zostało.

Więcej…
 
Dzień Ziemi w II LO
Wpisany przez MM   
niedziela, 03 kwietnia 2022 17:53

W dniach 21 i 22 kwietnia w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Ziemi.  

Wszystkie informacje oraz program wydarzeń poniżej:

Dzień Ziemi

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©