>>> Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?. <<<
Samorząd Uczniowski
Wszystkie śmieci nasze są
Wpisany przez MM   
poniedziałek, 19 września 2022 19:13

sśw1

 

Uczniowie klas 2a, 2e, 1d oraz 1p wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Aleksandrą Gorki, Beatą Mularską i Małgorzatą Przybyłą, wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci włączyli się do akcji. Spacerowali sąsiadującymi ulicami naszej szkoły i z zaangażowaniem sprzątali chodniki i trawniki z śmieci. Z uśmiechem na twarzy zbierali papierki, puste butelki i makulaturę. Zebrane śmieci zostały złożone w miejscu odbioru odpadów.

 

sśw2

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w II LO
Wpisany przez MM   
piątek, 16 września 2022 12:14

 

NPRCz2.0 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

W tym roku także i nasza szkoła przystępuje do programu! Pozyskane środki planujemy przeznaczyć na promocję czytelnictwa oraz zbiory książkowe. Pieniądze można przeznaczyć na nowości wydawnicze, beletrystykę, literaturę piękną oraz książki historyczne, w tym książki o historii Polski XX wieku. Jeśli Wy, drodzy

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, macie pomysły na tytuły, które chcielibyście zobaczyć na półkach szkolnej biblioteki, prosimy przesłać je, mozliwie jak najszybciej, przez dziennik elektroniczny do Pani Reginy Hanslik.

 
Bluzy i koszulki z logo II LO
Wpisany przez MM   
środa, 14 września 2022 19:11
 lo5
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
Wielu z Was pamięta bluzy i koszulki z logo naszej szkoły. Ostatnie lata znacznie utrudniły nam spotkania szkolne, a co za tym idzie, możliwość zamówienia "szkolnych ciuchów" została zawieszona. Z racji wielu pytań i dużego zainteresowania tym tematem, wracamy ze zdwojoną siłą! Z przyjemnością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Schoodies schoodies, która zrealizuje nasze zamówienia. Od tego roku oferta będzie znacznie bogatsza, bobędą do kupienia bluzy z kapturem, bez kaptura, T-shirty, torby płócienne oraz skarpetki z logo naszej szkoły. Wizualizacje można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Mamy cztery dostępne kolory bluz i koszulek:
- czarny
- szary
- czerwony
- zielony
Torby i skarpetki w kolorze czarnym.

Więcej informacji na II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu | Facebook


 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wpisany przez MM   
środa, 14 września 2022 19:00
Od 14 do 16 września br. można zgłaszać swoją kandydaturę na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023. Zgłoszenia prosimy wysyłać do opiekuna SU Agnieszki Michalczyk przez dziennik elektroniczny lub zgłosić się osobiście. Kampania wyborcza rozpocznie się w przyszły poniedziałek (19 września br.) i potrwa dwa tygodnie. Wybory do SU planowane są na pierwszy tydzień października.
Zasady kampanii:
1. Kandydatem na przewodniczącego SUvmoze być osoba z klas od I do III.
2.Kandydat powinien wyróżniać się doświadczeniem w podejmowaniu inicjatyw szkolnych.
3. Kandydat jest świadomy obowiązków, jakie go czekają w roli przewodniczącego SU.
4. Osoby ubiegające się o stanowisko przewodniczącego SU mają obowiązek szanować innych kandydatów oraz ich sposób na promowanie swojej kandydatury.
5. Kampania wyborcza odbywa się w przyjaznej atmosferze, a zatem nie niszczymy plakatów, ulotek itp. kandydatów.
6. Kandydaci w trakcie kampanii wyborczej rozmieszczają swoje materiały promocyjne w takich miejscach w szkole, aby nie niszczyć jej mienia.
 
Giełda podręczników
Wpisany przez MM   
piątek, 02 września 2022 15:28
Drodzy Uczniowie!
Zapewne wielu z Was wciąż kompletuje zestaw swoich szkolnych podręczników. Chcąc ułatwić Wam to zadanie, w przyszłym tygodniu ruszamy z giełdą podręczników. Od poniedziałku do piątku na parterze (od sekretariatu do pokoju nauczycielskiego) będą stały stoliki, z których możecie skorzystać, jeśli chcecie sprzedać swoje podręczniki - oczywiście te, których już nie używacie. Każda osobą chcąca sprzedać podręczniki, wystawia je na przerwie, korzystając z udostępnionych Wam stolików. W trakcie lekcji, prosimy pozbierać swoje rzeczy i ewentualnie powtórzyć czynność na kolejnej przerwie.
Giełda potrwa cały tydzień. Udanych zakupów!
 
Idea współpracy "Kasprowicza" z "Mickiewiczem".
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 lipca 2022 11:33


iloiilo


„Raciborska Licealiada” – to pomysł współpracy samorządów uczniowskich szkół: Pierwszego LO z Drugim LO i Liceum Sztuk Plastycznych. Trzy raciborskie licea postanowiły zintegrować brać uczniowską, bo przecież więcej nas łączy niż dzieli. Chcemy się uzupełniać, współpracować i dobrze bawić!

Inicjatorami współpracy byli dyrektorzy ZSO1 i 2LO – pani Marzena Kacprowicz i pan Maciej Malinowski. Na pierwsze spotkanie młodzież z „Kasprowicza” udała się w gościnne progi Dwójki.

Do spotkania doszło tuż przed wakacjami – 20 czerwca 2022 r.

Zarządy SU wraz ze swoimi opiekunami przeprowadziły BURZĘ MÓZGÓW.

Pomysłów jest dużo, ale największą wartością jest radość z poznania się nawzajem.

Z pierwszymi akcjami ruszymy po wakacjach, najprawdopodobniej w październiku – o czym będziemy na bieżąco informować.

 

Samorządy Szkół

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©