>>> Prawdziwa wiedza to świadomość rozmiarów własnej ignorancji. <<<
Samorząd Uczniowski
Pomoc dla rodziny poszkodowanej w pożarze.
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 grudnia 2021 14:41

 

Cmok ok

 

Przez ostanie dwa tygodnie, w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, zbieraliśmy pieniądze na szczytny cel. Cały dobytek rodziny uczennicy naszej szkoły stanął w płomieniach. Chcąc pomóc, zorganizowaliśmy zbiórkę, do której dołączyli się uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Udało nam się zebrać 2200 zł, które przekazaliśmy naszej uczennicy, za co była nam niezmiernie wdzięczna.

Jako Wolontariat chcieliśmy podziękować wszystkim, który włączyli się w tę akcję.

 

Zuzia prosiła o przekazanie podziękowań:

Chcielibyśmy bardzo podziękować za wsparcie i okazaną pomoc zarówno uczniom i ochotnikom ze szkolnego wolontariatu jak i nauczycielom II LO.

Rodzina Ćmok

 
Maraton Pisania Listów
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 grudnia 2021 12:55

Dnia 9 grudnia 2021 r. w naszej szkole obył się Maraton Pisania Listów. To największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku ludzie łączą siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. 

Więcej…
 
Dzień Życzliwości
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 grudnia 2021 08:49

Z okazji Dnia Życzliwości, obchodzonego 22  listopada zachęcaliśmy w ubiegłym tygodniu uczniów naszej szkoły do akcji „Podaj dalej”- czyli zrób dla kogoś coś miłego i zachęć innych, przekazując dalej. W tym celu rozdaliśmy karteczki z zadaniami jak sprawić komuś radość, które następnie były  przekazywane do kolejnych osób, można też było zerwać zadanie do wykonania z karteczek zawieszonych na drzwiach wszystkich sal, także Pokoju Nauczycielskiego. W ten sposób szerzyliśmy dobroć i  życzliwość do innych.

 

 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w II LO
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 listopada 2021 16:26

 

tolergrupy

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. 

Więcej…
 
Prezent dla Domu Dziecka w Skorogoszczu
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 listopada 2021 09:36

 

serce zdjęcie

 

W przedostatnim tygodniu października Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę na rzecz Domu Dziecka. Do pomocy staraliśmy się zachęcić wszystkich, w tym celu zbieraliśmy po symbolicznej złotówce. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, za które serdecznie dziękujemy, udało nam się zebrać 754 zł. Szczególnie chcielibyśmy podziękować pani Aleksandrze Gorki, która przekazała na ten cel bon o wartości 200 zł. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy bony do drogerii i przekazaliśmy do Domu Dziecka. Wysłaliśmy je pocztą i dołączyliśmy zdjęcie z pozdrowieniami.

 

Dominika Bauer

 
WOLONTARIAT SZKOLNY - AKCJA
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 października 2021 21:23

Drodzy Uczniowie.


Od 19 października br. wolontariusze Naszej Szkoły będą prowadzić comiesięczne zbiórki na szlachetne cele. Jeśli każdy z Nas wrzuci do skarbonki 1 zł, to co miesiąc jesteśmy w stanie zebrać około 600 zł, a jeżli ktoś wrzuci więcej będziemy w stanie bardziej pomóc potrzebującym :) Naszym pierwszym celem jest kupić bony zakupowe dla wychowanków Domu Dziecka w Skorogoszczu, którego chcemy zostać stałym darczyńcą.


Zachęcamy do pomocy i wspólnych akcji!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©