>>> Kochać możemy tylko to, czego nie posiadamy w całości. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Relacja z wręczenia paczki obdarowanej rodzinie
Wpisany przez AKA   
piątek, 15 grudnia 2017 19:03

szlachetna paczka mDrogi Darczyńco, w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami! Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie. Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem SLA-2779-556105), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Szok, łzy i wzruszenie. Nie sposób opisać emocji i reakcji rodziny na widok tylu paczek. I pytanie czy to aby nie pomyłka i wszystkie są dla nich? Pani Iwona ze łzami w oczach nie potrafiła słowami wyrazić tego co czuje. To muszą być ludzie o wielkich sercach. A gdy dowiedziała się jeszcze że oprócz tego po weekendzie otrzyma węgiel to nie potrafiła się powstrzymać aby nas nie wyściskać. Specjalny prezent wolontariusz wręczył Wiktorii. To niespodzianka, która darczyńca specjalnie dla Ciebie przygotował. Dziewczynka nieśmiało go odpakowywała. Radości w oczach dziewczynki po jego otwarciu żadne nawet największe słowa nie są w stanie wyrazić. Niespodziewała się, że otrzyma laptop. Na koniec otwierane było pudełko niby najmniejsze a okazało się być dla rodziny chyba najcenniejsze. Znalazły w nim wiele dodatkowych bonów a co najważniejsze bony do apteki. Pani Iwona na słowa nasze, że troszke przyszliśmy i nabałaganiliśmy odpowiedziała, że bałagan to ona z miłą chęcią posprząta. Dzięki Wam będę mieć najpiękniejsze święta. Nigdy w życiu nikt mnie tyloma prezentami nie obdarował.

Co chce przekazać wolontariusz?
Z całego serca chciałabym podziękować za cudowną współpracę. Bardzo dziękuję za tak piękne przygotowanie wszystkich potrzeb dla rodziny a nawet i o dodatkowe. W czasie spotkania z rodziną przy otwieraniu paczek czułam się dumna, że te wspaniałe i silne kobiety mogły dostać wartościową i potrzebną w tej chwili pomoc. Jeszcze raz rozmawiałam z rodziną po otrzymaniu przez nią węgla i wtedy jeszcze był czas aby dopytać się jak działa komputer, odkurzacz czy jak się gotuje w nowych garnkach. Rodzina była z każdego przedmiotu zadowolona i wzruszona. Otrzymaną żywnością i chemią Pani Iwona pragnie się podzielić ze swoją mamą, która też jej zawsze jak mogła pomagała. Na koniec jeszcze raz wszystkim zaangażowanym darczyńcom chciałabym złożyć najserdeczniejsze świąteczne życzenia. Przede wszystkim spokojnych rodzinnych świąt a dzieciątka za Wasze ogromne serca pełne dobroci i miłości obdarowała najpiękniejszymi prezentami.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Razem z Wiktorią chciałybyśmy wszystkim podziękować i tym, którzy te wszystkie piękne rzeczy kupowały i tym którzy je pakowali a nawet tym którzy pomagali je potem wnosić na górę. Słowo dziękuję to zbyt mało ale żadne słowo nie jest wstanie wyrazić tej wdzięczności jaką z córką czujemy. Pragniemy darczyńcom przekazać drobny upominek. Kartkę z najlepszymi życzeniami i figurkę ozdobną.


Chcemy się rozwijać i docierać z mądra pomocą do kolejnych rodzin. Też tego chcesz?
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©