>>> Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica. <<<
Pierwszy projekt
Wpisany przez AKA   
niedziela, 13 listopada 2005 22:45
Od 2001 roku nasza szkoła realizuje projekty międzynarodowe oparte na  strukturalnych funduszach unijnych. W ramach inicjatywy Sokrates-Comenius Akcja 1 nasza młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w projekcie zatytułowanym „ Dzisiaj Razem Jutro”. Działania projektowe trwały od 1.08.2001 do 30.09.2002. Partnerskimi szkołami w projekcie były Instituto Comprensivo z Ss Cosma e Damiano z Włoch, która była szkołą koordynującą oraz Escola E.B. 2/3 Luis de Camoes z Lizbony w Portugali.

Celami projektu było uświadomienie sobie jakie elementy kultury są wspólne dla krajów partnerskich, zapoznanie się i skonfrontowanie różnych doświadczeń na płaszczyznach tradycji, historii, sztuki, środowiska, kultury mieszkańców pogranicza i wypracowanie komunikacji, interakcji u uczniów mających szczególne predyspozycje do doskonalenia umiejętności językowych, wyrównywanie szans zdobywania wiedzy u chłopców i dziewcząt. Przygotowywanie materiałów do ulepszenia europejskiego modelu nauczania.

Młodzież między innymi wykonała szereg prac plastycznych o tematyce Bożonarodzeniowej, które były wystawione w naszej szkole, ale również wysłane do szkół partnerskich. Opracowano także mini słownik projektu. Uczniowie rozpoczęli ożywioną korespondencję z uczniami szkół partnerskich w języku angielskim. Większość uczniów naszej szkoły angażowała się na różnych etapach w prace projektowe. Również kilkunastu nauczycieli współpracowało przy projekcie.

Koordynatorem projektu z naszej szkoły była pani Kornelia Herud, której głównym sojusznikiem i pomocnikiem z grona pedagogicznego była pani Jolanta Nowak. Obie panie są nauczycielkami języka angielskiego. W roku szkolnym 2005 / 06  rozpoczął się kolejny projekt w ramach Sokratesa, ale o tym już w następnym artykule.
 

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©