>>> Trzeba żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Dzień Patrona
Wpisany przez AKA   
piątek, 19 stycznia 2018 23:00

d patrona 18

19 stycznia br. odbyły się w naszym liceum uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły. Zwyczajem lat ubiegłych zaproszono laureatów konkursów dla młodzieży ze szkół powiatu raciborskiego i powiatów ościennych, których organizatorem była nasza szkoła w tym roku szkolnym jak również laureatów konkursów szkolnych. Wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na doroczne przedstawienie. W tym roku pani Dorota Zajda-Panek powierzyła role w swoim spektaklu nie tylko uczniom ale również nauczycielom! W finale uzdolniona wokalnie młodzież naszej szkoły uraczyła słuchaczy przepięknymi interpretacjami kolęd i pastorałek.

W ostatni piątek odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona. Mieliśmy zaszczyt gościć Starostę miasta Racibórz, pana Ryszarda Winiarskiego, naszą Dyrekcję wraz z gronem pedagogicznym oraz laureatów konkursów powiatowych i szkolnych organizowanych przez nasze liceum. Akademia rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której dyrektor - pan Marek Ryś powitał wszystkich gości i wraz z panem Starostą wręczył nagrody laureatom konkursów. Po części oficjalnej odbyło się przedstawienie pt. „Dziady: Reaktywacja”, które wyreżyserowała niezawodna pani Dorota Zajda-Panek. W ten niesamowity sposób została pokazana więź między uczniami i nauczycielami naszej szkoły, którzy stanęli na scenie obok siebie, tworząc jedyny w swoim rodzaju spektakl. Po nim nastąpił koncert kolęd, który uświetnił występ Kamila Klimka i Oli Figurniak, którzy połączyli siły nie tylko w studiu muzycznym, ale również na scenie i zaprezentowali nam nagraną przez siebie pastorałkę. Nad częścią muzyczna czuwała pani Beata Osowiecka.

Wszystkim biorącym udział w akademii serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieje, że w przyszłości ten szczególny dla naszej szkolnej społeczności dzień, będzie czczony z takim samym rozmachem.

Agata Procek IIp, Maciej Małek Ia
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnym fb >>>>

Zdjęcie pozyskano dzięki uprzejmości portalu naszraciborz.pl

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©