>>> Kłótnie kochanków umacniają ich miłość. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły
Wpisany przez AKA   
piątek, 21 grudnia 2018 21:13

galeria

d patrona 18 01

Jak co roku, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, w murach naszej szkoły obchodzony jest Dzień Patrona - Adama Mickiewicza, nazywany Świętem Szkoły. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wręczeniem nagród laureatom szkolnych i powiatowych konkursów, organizowanych w aktualnym roku szkolnym. W części oficjalnej akademii zebrana na sali gimnastycznej społeczność szkoły oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać życzeń świątecznych Starosty Raciborskiego Pana Grzegorza Swobody. Po części oficjalnej, zakończonej przez Dyrektor Szkoły Pana Marka Rysia, rozpoczęła się część artystyczno - rozrywkowa.

d patrona 18 02

Publiczność mogła wysłuchać pieśni bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów oraz obejrzeć spektakl, nawiązujący do życia i twórczości Patrona Szkoły. Coroczne przedstawienia, przygotowywane na grudniową akademię, cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży oraz pozwalają wspólnie, w świątecznej atmosferze, celebrować ten najważniejszy dzień w naszym liceum. Tegoroczny spektakl stanowił swoistą syntezę twórczości Adama Mickiewicza oraz kina i muzyki kultury popularnej. Pojawiły się parafrazy najsłynniejszych utworów Wieszcza, utwory muzyki  popularnej i filmowej, a postaci z epoki (Mickiewicz, Słowacki) spotkały się na scenie z bohaterami współczesnego kina - serii Avengers. Mickiewicz walczył z Thanosem, a uczniowie jako Avengersi i nauczyciele - Strażnicy Galaktyki, pomogli uratować Szkołę... Ta swoista mieszanka kulturowa zapewniła świetną zabawę, nie tylko dzięki kabaretowym tekstom i dynamicznym scenom, lecz również była niezwykle ciekawą i pełną humoru lekcją o Patronie i ważnym spotkaniem integrującym społecznośćszkoły, zresztą jak co roku... Tegoroczną uroczystość przygotowały, wraz z uczniami, pani Joanna Malinowska i pani Judyta Bortel. 
raciborz.com.pl >>>>
Galeria >>>>

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©