>>> Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry. <<<
Czas świętowania
Wpisany przez MM   
poniedziałek, 23 grudnia 2019 09:57

 

 IMG-20191222-WA0001

Zgodnie z wieloletnią tradycją  ostatni dzień zajęć szkolnych w  naszym liceum staje się czasem świątecznym. Również w tym roku 20 grudnia uczniowie  o poranku spotkali się w klasach, składając sobie życzenia, wymieniając prezentami  i celebrując  świąteczne zwyczaje. O godzinie 10.30 zaproszeni  goście,  grono pedagogiczne  i licealiści zajęli miejsca w sali gimnastycznej, gdzie  zgodnie z planem dnia, odbyła się akademia z okazji Święta Patrona Szkoły.

IMG-20191222-WA0004

Gala rozpoczęła się od części oficjalnej, czyli wręczenia nagród przez wicedyrektora szkoły pana Maciej Malinowskiego uczestnikom konkursów organizowanych przez nasze liceum. Następnie na scenę weszła grupa aktorów, która odegrała scenkę satyryczną będącą  kompilacją  fragmentów utworów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, wzbogaconą o nawiązania do aktualnej codzienności  oraz do życia naszej szkoły. Świąteczne spotkanie zakończył krótki koncert pastorałek, który wprowadził zebranych w bożonarodzeniowy klimat.

 

IMG-20191222-WA0002

Koncert, w którym wystąpiły Karolina Kubala, Patrycja Kura, Paulina Lasak, Wiktoria Śmietana, Oliwia Badeńska i Agnieszka Klinik przygotowany został przez panią Reginę Hanslik.

 

IMG-20191222-WA0009

W przedstawieniu przygotowanym przez panią Monikę Janowską wystąpili:  Zuzanna Jambor,  Artur Solich, Błażej Klimaszka, Paulina Ławniczak, Patrycja Kura, Paulina Lasak i Yunonah  Piwowarczyk. W role prowadzących uroczystość wcielili się Dominika Szulc i Krzysztof Żerebecki

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©