>>> Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi. <<<
Wycieczki edukacyjne
RECENZJA Xięgi Schulza
Wpisany przez AKA   
niedziela, 07 października 2018 18:35

xiega

 

27 września 2018r.  na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu wystawiony został spektakl pod tytułem Xięgi Schulza w reżyserii Jana Szurmieja, na której miałam przyjemność być wraz z moją klasą III f, III c i III p. Organizatorem wyjazdu do Teatru Polskiego we Wrocławiu była p. Joanna Malinowska. Opiekę nad grupą sprawowały również panie Jolanta Nowak oraz Urszula Dyczkowska.

Więcej…
 
Warsztaty językowo-geograficzno-historyczne (Anglia-Walia-Irlandia)
Wpisany przez AKA   
sobota, 06 października 2018 15:24

Irlandia 18 14

Długo wyczekiwany wyjazd odbył się w dniach 22-30 września 2018 roku. Pokonaliśmy prawie 5330 km. Codziennie pokonywaliśmy pieszo wiele kilometrów – najwięcej 22, najmniej 10. Przeszliśmy 4 odprawy promowe: z Dunkierki do Dover (ok. 2 godziny), następnie z Pembroke do Rosslare (ok. 4 godziny), a w drodze powrotnej z Dublina do Holyhead (ok. 3,5 godziny) oraz z Dover do Calais (ok. 1,5 godziny). Zwiedziliśmy Anglię, Walię (choć krótko) i nasz główny cel – Irlandię.

Więcej…
 
Irlandia - relacja 7 Londyn
Wpisany przez AKA   
niedziela, 30 września 2018 14:11

Irlandia 18 23

Pomimo jesiennej pory Hyde Park tonął w zieleni, trawniki usłane były kocami z wczasowiczami, a nieco bardziej aktywnych można było spotkać na rolkach bądź w biegu. Ostatni dzień wycieczki spędzamy w Londynie, tu gdzie miała ona swój początek. Żwawo maszerujemy do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie znajdujemy pod dostatkiem informacji dotyczących różnych nurtujących nas zagadnienień. Później czekał nas spacer ku Buckingham Palace, a następnie na rejs po Tamizie.

Więcej…
 
Irlandia -relacja 6
Wpisany przez AKA   
piątek, 28 września 2018 19:47

Irlandia 18 20

Księżyc rozbłyska już światłem, wtórują mu gwiazdy, zarówno te wysoko na niebie jak i nisko na ziemi - blask miast. Ostatni dzień w Irlandii kończymy znów przejeżdżając obok odbijającego promienie słoneczne morza, najpiękniejszego lustra świata. Dopiero gdy dostrzegamy parę osób na jego brzegu możemy uświadomić sobie, bądź zaledwie spróbować, jego wielkość.

Więcej…
 
Irlandia - relacja 5
Wpisany przez AKA   
czwartek, 27 września 2018 20:17

Irlandia 18 18

Pogoda dziś wyjątkowo nam dopisała - może to przez ten napięty grafik, który czekał na realizację. Dużo poruszamy się autokarem, jeździmy od miejsca do miejsca chcąc zobaczyć jak najwięcej. Już pierwszy przystanek zapisał się w naszej pamięci jako niezwykły. Górskie zbocza wydające móc obsypać się w każdej chwili kontrastowały z nieruchomą wodą. Jednak ten widok był tylko przedsmakiem tego co czekało nas już parę minut później. Wysiadamy z autobusu na plaży Dingle zauroczeni rozciągającą się przed nami panoramą - najprawdopodobniej świeżo po odpływie morze pozostawiło na piasku taflę wody i tak stąpaliśmy, każdy po własnym skrawku nieba, bojąc się by nie zaburzyć tej harmonii, ze wszystkich stron otoczeni szczytami gór.

Więcej…
 
Irlandia-relacja 4
Wpisany przez AKA   
czwartek, 27 września 2018 16:00

Irlandia 18 15

Budzimy się z myślą o czekającym nas spacerze po Galway. To właśnie od niego rozpoczynamy już czwarty dzień naszej podróży - choć jest mgliście, a chmury są zawieszone nisko nad nami, wśród barwnych kamieniczek i takich też szyldów, miło byłoby się zgubić, krążąc po mieście podziwiając jego czar. Jest w nim coś takiego, co przyciąga - stare budynki, kwiaty we wszystkich kolorach, więc z wysoko wzniesionymi głowami oglądaliśmy najstarszy zamek, później pomnik pisarzy Oscara i Edmunda Wilde. Po drugiej stronie rzeki, w oddali leży wioska rybacka Claddagh.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

BZWBK SANTANDER logo

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©