>>> Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?. <<<
Wycieczki edukacyjne
Wycieczka do Barcelony-dwa wyjazdy
Wpisany przez MM   
poniedziałek, 19 września 2022 19:08

Na wycieczkę do Barcelony zapisała się w tym roku rekordowa liczba uczniów, która przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Dlatego wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, postanowiliśmy zorganizować dla Was dwa wyjazdy w tym roku szkolnym. O szczegółach powiadomimy osoby z listy chętnych.

 
Wycieczka do Barcelony
Wpisany przez MM   
czwartek, 08 września 2022 19:06

Drodzy uczniowie!

W przyszłym tygodniu, od 12.09. do 16.09. 2022 r.  rozpoczynamy zapisy na wycieczkę do Barcelony, która odbędzie się w marcu 2023 roku. Ze względu na duże zainteresowanie wyjazdem, przyjmujemy zapisy w następującej kolejności:

- klasy IV poniedziałek 7:30-8:00

- klasy III wtorek 7:30-8:00

- klasy II czwartek 7:30-8:00

- klasy I piątek 7:30-8:00

Chętnych na wyjazd zapisywać będzie pani Joanna Opiela o wyznaczonych porach w bibliotece szkolnej.

Po uwzględnieniu głosów uczniów i rodziców odnośnie warunku udziału w wycieczce do Barcelony, na wyjazd może zapisać się każdy chętny uczeń. Jednak w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek obostrzeń związanych z COVID-19 przez instytucje zewnętrzne, zostaną określone dodatkowe warunki uczestnictwa. Uczniowie niespełniający dodatkowych warunków zostaną skreśleni z listy, a ich miejsce zajmie osoba z listy rezerwowej.

 

Bar

 
Wyjazd do Brukseli na zaproszenie eurodeputowanego prof. Jerzego Buzka
Wpisany przez MM   
czwartek, 23 czerwca 2022 21:43

bruksela1

W dniach 13-15.06 2022r. laureat Powiatowego Konkursu Ekologicznego Michał Muchorowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach wraz ze swoją nauczycielką p. Małgorzatą Jakubowską pojechali do Brukseli. Od kilku lat konkurs objęty jest honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka. Zaproszenie do Brukseli otrzymały panie od biologii w II LO, za wieloletnie działania na płaszczyźnie ekologii.

Więcej…
 
1e w Planetarium
Wpisany przez MM   
wtorek, 21 czerwca 2022 16:54

1e4pl

W poniedziałek 20 czerwca br. razem z panią Anną Golli i panią Małgorzatą Trojanśką wybraliśmy się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie i Planetarium w Chorzowie. W ogrodzie botanicznym odbyliśmy warsztaty zielarskie, podczas których sami robiliśmy sól ziołową z naturalnych, ususzonych ziół i soli himalajskiej. Mogliśmy wiele się dowiedzieć o leczniczych oraz kosmetycznych właściwościach ziół, a także ich zastosowaniu w kuchni. Na terenie ogrodu również czekała na nas gra terenowa. Następnym punktem wycieczki było planetarium. Wyremontowany budynek, seans pt. „Jesteśmy gwiazdami” i zdjęcia galaktyk wywarły na nas ogromne wrażenie. W niektórych momentach seansu mieliśmy wrażenie, że niebo na ekranie jest prawdziwe. Była to bardzo udana wycieczka i będziemy ją miłe wspominać.

Klasa 1e

Więcej…
 
1a na wycieczce w Szczyrku
Wpisany przez MM   
czwartek, 16 czerwca 2022 18:12

1a2

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klasy IA pod opieką pani Michaliny Bogusz i pani Elżbiety Kilijan udali się na trzydniową wycieczkę do Szczyrku i bliskich jego okolic.

Wyjątkowym punktem programu naszej wycieczki był wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl pt. “Faraon”. Sztuka doskonale ujmowała przewrotność wybitnego dzieła Bolesława Prusa – o tym samym tytule, słusznie uważanego za jedno z najwspanialszych traktatów o władzy i jej uwikłaniach w relacje z hierarchami kościoła. Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Przejmująca gra aktorów w połączeniu z grą światła i muzyki stworzyła niepowtarzalny klimat.

Więcej…
 
Kolejna klasa odwiedziła CSM w Raciborzu
Wpisany przez MM   
wtorek, 14 czerwca 2022 06:42

 1epwsz11

 Relacje uczniów:

"Cześć Wam!! Mam na imię Julka i opowiem Wam niesamowitą przygodę, jaką przeżyłam 9 czerwca tego roku Odwiedziłam Centrum Symulacji Medycznej w Raciborzu. To było niesamowite przeżycie!! To właśnie tam pierwszy raz pobrałam krew (okazało się, że nie jest to takie straszne), założyłam wenflon, a nawet wykąpałam noworodka(!). Mogę też pochwalić się tym, że zostałam zaproszona wraz z przyjaciółką Laurą do wzięcia udziału w krótkim nagraniu. Sęk w tym, że na początku nie wiedziałyśmy, co mamy robić! Okazało się, że zadanie poległo na wymianie woreczka u pacjenta, który był po zabiegu. Jakich słów użyłabym do opisania tego wydarzenia? Radość, zaskoczenie i (co najważniejsze) zadowolenie z tego, czego się nauczyłam."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Cześć! Jestem Laura - uczennica klasy biologiczno-chemicznej. W czwartek tz. 9.06.2022r. miałam okazję odwiedzić PWSZ w Raciborzu. I jak było ? Było cudownieee!! Zakładałam węflon, cewnikowałam, wprowadzałam sondę do żołądka, pobierałam krew, ubierałam niemowlaka.. Mogłam również przenieść się w przyszłość i poczuć się jak osoba starsza. A ten fantom za ponad 300 tys., który oddychał, kaszlał, krzyczał, a nawet mrógał? To istny cud świata!! W PWSZ na oddziale wśród początkujących pielęgniarek czułam się jak w raju- serioo.. Nauczyłam się tam wielu potrzebnych rzeczy oraz uświadomiłam sobie aspekty, do których wcześniej nie przywiązywałam większej uwagi i nie miałam pojęcia o ich istnieniu. Wychodząc byłam (i jestem) niesamowicie szczęśliwa, spełniona i śmiechnięta.. To był niesamowicie spełniony czas!! Dziękuję ♡"

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©