>>> Osła i batem do galopu nie zmusisz. <<<

baner 2022 2023

Wycieczki edukacyjne
Wyjazd do Brukseli na zaproszenie eurodeputowanego prof. Jerzego Buzka
Wpisany przez MM   
czwartek, 23 czerwca 2022 21:43

bruksela1

W dniach 13-15.06 2022r. laureat Powiatowego Konkursu Ekologicznego Michał Muchorowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach wraz ze swoją nauczycielką p. Małgorzatą Jakubowską pojechali do Brukseli. Od kilku lat konkurs objęty jest honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka. Zaproszenie do Brukseli otrzymały panie od biologii w II LO, za wieloletnie działania na płaszczyźnie ekologii.

Więcej…
 
1e w Planetarium
Wpisany przez MM   
wtorek, 21 czerwca 2022 16:54

1e4pl

W poniedziałek 20 czerwca br. razem z panią Anną Golli i panią Małgorzatą Trojanśką wybraliśmy się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie i Planetarium w Chorzowie. W ogrodzie botanicznym odbyliśmy warsztaty zielarskie, podczas których sami robiliśmy sól ziołową z naturalnych, ususzonych ziół i soli himalajskiej. Mogliśmy wiele się dowiedzieć o leczniczych oraz kosmetycznych właściwościach ziół, a także ich zastosowaniu w kuchni. Na terenie ogrodu również czekała na nas gra terenowa. Następnym punktem wycieczki było planetarium. Wyremontowany budynek, seans pt. „Jesteśmy gwiazdami” i zdjęcia galaktyk wywarły na nas ogromne wrażenie. W niektórych momentach seansu mieliśmy wrażenie, że niebo na ekranie jest prawdziwe. Była to bardzo udana wycieczka i będziemy ją miłe wspominać.

Klasa 1e

Więcej…
 
1a na wycieczce w Szczyrku
Wpisany przez MM   
czwartek, 16 czerwca 2022 18:12

1a2

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klasy IA pod opieką pani Michaliny Bogusz i pani Elżbiety Kilijan udali się na trzydniową wycieczkę do Szczyrku i bliskich jego okolic.

Wyjątkowym punktem programu naszej wycieczki był wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl pt. “Faraon”. Sztuka doskonale ujmowała przewrotność wybitnego dzieła Bolesława Prusa – o tym samym tytule, słusznie uważanego za jedno z najwspanialszych traktatów o władzy i jej uwikłaniach w relacje z hierarchami kościoła. Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Przejmująca gra aktorów w połączeniu z grą światła i muzyki stworzyła niepowtarzalny klimat.

Więcej…
 
Kolejna klasa odwiedziła CSM w Raciborzu
Wpisany przez MM   
wtorek, 14 czerwca 2022 06:42

 1epwsz11

 Relacje uczniów:

"Cześć Wam!! Mam na imię Julka i opowiem Wam niesamowitą przygodę, jaką przeżyłam 9 czerwca tego roku Odwiedziłam Centrum Symulacji Medycznej w Raciborzu. To było niesamowite przeżycie!! To właśnie tam pierwszy raz pobrałam krew (okazało się, że nie jest to takie straszne), założyłam wenflon, a nawet wykąpałam noworodka(!). Mogę też pochwalić się tym, że zostałam zaproszona wraz z przyjaciółką Laurą do wzięcia udziału w krótkim nagraniu. Sęk w tym, że na początku nie wiedziałyśmy, co mamy robić! Okazało się, że zadanie poległo na wymianie woreczka u pacjenta, który był po zabiegu. Jakich słów użyłabym do opisania tego wydarzenia? Radość, zaskoczenie i (co najważniejsze) zadowolenie z tego, czego się nauczyłam."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Cześć! Jestem Laura - uczennica klasy biologiczno-chemicznej. W czwartek tz. 9.06.2022r. miałam okazję odwiedzić PWSZ w Raciborzu. I jak było ? Było cudownieee!! Zakładałam węflon, cewnikowałam, wprowadzałam sondę do żołądka, pobierałam krew, ubierałam niemowlaka.. Mogłam również przenieść się w przyszłość i poczuć się jak osoba starsza. A ten fantom za ponad 300 tys., który oddychał, kaszlał, krzyczał, a nawet mrógał? To istny cud świata!! W PWSZ na oddziale wśród początkujących pielęgniarek czułam się jak w raju- serioo.. Nauczyłam się tam wielu potrzebnych rzeczy oraz uświadomiłam sobie aspekty, do których wcześniej nie przywiązywałam większej uwagi i nie miałam pojęcia o ich istnieniu. Wychodząc byłam (i jestem) niesamowicie szczęśliwa, spełniona i śmiechnięta.. To był niesamowicie spełniony czas!! Dziękuję ♡"

Więcej…
 
1b na warsztatach w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie
Wpisany przez MM   
czwartek, 09 czerwca 2022 21:02

 

1bob

We wtorek 7 czerwca całą klasą 1b wybraliśmy się na wycieczkę pod opieką pani Agnieszki Dziki i Joanny Malinowskiej. Odwiedziliśmy Ogród Botaniczny w Mikołowie. Tam wzięliśmy udział w grze terenowej na obszarze całego ogrodu. Mieliśmy mapę, dzięki której wiedzieliśmy, gdzie mamy iść oraz listę zadań do wykonania. Kolejną atrakcją były warsztaty dotyczące owadów i pająków. Każdy z nas dostał specjalną siatkę, do której mogł złapać robaki, motyle czy pająki. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i wywołało wiele śmiechu. Drugim punktem wycieczki był Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Mogliśmy zobaczyć tam wiele zwierząt oraz wejść do pawilonów. Bardzo pozytywne wrażenie wywarło na nas egzotarium, w którym znajdują się niespotykane gatunki jaszczurek czy węży. Pogoda nam dopisała i wszyscy wspólnie miło spędziliśmy czas.

1bzoo

 
2b w Centrum Symulacji Medyczne w Raciborzu - relacje uczestników
Wpisany przez MM   
czwartek, 09 czerwca 2022 20:57

 2b

Wyjście do Centrum Symulacji Medycznej było naprawdę ciekawe. Jeszcze do tej pory nie spotkałam się z tak zaawansowanym sprzętem, który świetnie odwzorowuje realne sytuacje w życiu i w szpitalach. Mogliśmy pobrać sztuczną krew zgodnie ze wszystkimi procedurami, jak w prawdziwym życiu tj. dezynfekowanie miejsca nakłucia, zakładanie opaski w celu zgromadzenia się krwi w żyle itp. Z innych ciekawych zajęć to mogliśmy przeprowadzić cewnikowanie, defibrylację, masaż serca na fantomach, które był podpięte do tabletów i pokazywały, czy wykonujesz wszystko prawidłowo. Oprócz tego, można było porozmawiać z naprawdę miłymi studentkami i pielęgniarkami.

Anna Smolana

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szczególnie spodobała mi się możliwość bezpośredniego uczestniczenia w zajęciach, na których mogliśmy się dowiedzieć, czy odczuwamy zamiłowanie i pasję do pielęgniarstwa. Był to kolejny duży krok do dorosłości i odpowiedzialności wyboru naszej kariery przyszłościowej. Ogromne wrażenie wywarła na mnie najnowsza technologia, która służy temu, by jak najlepiej przygotować studentów tego kierunku do prawdziwych warunków w pracy np. realistyczne rozmowy fantomu z człowiekiem i symulowanie bólu.

Milvana Fidoska

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©