>>> Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość jeśli jest służbą. <<<
Spływ kajakowy rzekami Pojezierza Południowopomorskiego
Wpisany przez AKA   
niedziela, 17 czerwca 2018 17:25

kajaki 18

W dniach od 11 do 15 czerwca br. 28 uczniów z naszej szkoły, wraz z trójką opiekunów (Paniami Joanną Malinowską i Judytą Bortel oraz Panem Maciejem Malinowskim), wzięło udział w pięciodniowym spływie kajakowym rzekami Pojezierza Południowopomorskiego. W poniedziałek 11 czerwca, wyruszyliśmy wczesnym rankiem spod naszej szkoły, by w godzinach popołudniowych rozbić namioty na polu biwakowym malowniczej wsi Zdbice, położonej nad brzegami Jeziora Zdbiczno.


Kociołek pełen pyszności z ogniska  zaspakajał nasze apetyty, a kajaki i przepiękne rzeki, zapewniły niezapomniane wrażenia. Na szlak wodny wyruszyliśmy we wtorek rano. Udało nam się przepłynąć rzekę Rurzycę - 25 km papieskiego szlaku, który swą nazwę zawdzięcza Karolowi Wojtyle - zapalonemu kajakarzowi, pływającemu przed laty Rurzycą. W środę zwodowaliśmy kajaki na wodach rzeki Piławy, której leśnymi meandrami mieliśmy przyjemność spływać również w czwartek - w sumie przepłynęliśmy ok. 30 km tej malowniczej rzeki.
Wielu spośród naszych szkolnych kajakarzy zaangażowało się w akcję oczyszczania brzegów Piławy. Udało nam się zebrać kilka worków śmieci pozostawionych przez turystów na szlaku wodnym. Dodatkowo, dzięki lokalnym przewodnikom turystyki kajakarskiej, poznawaliśmy ciekawostki historyczno-geograficzne Pojezierza Południowopomorskiego. Wieczorami, po opróżnieniu wspomnianego kociołka z biwakowych potraw, spędzaliśmy czas na miłych rozmowach i śpiewach z gitarą, przy nigdy niegasnącym ognisku. Trochę zmęczeni, z odciskami na rękach od machania wiosłami i pachnący ;) dymem z ogniska, ale uśmiechnięci i duchowo wypoczęci, wyruszyliśmy z czwartku na piątek w drogę powrotną  do Raciborza. 
Galeria zdjęć na szkolnym fb
1 >>>>

2 >>>>

3 >>>>

4 >>>>

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©