>>> Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Relacja zwycięzców krajowego IPEF ze Strasburga
Wpisany przez AKA   
piątek, 22 czerwca 2018 22:05

Bruksela 18 01

Na zaproszenie Pana profesora Jerzego Buzka - eurodeputowanego, 11 czerwca br. wyruszyliśmy na niesamowitą wycieczkę do Strasburga połączoną ze zwiedzaniem Drezna. Bardzo ucieszyliśmy się na wiadomość o tym wyjeździe, ponieważ są to bardzo ciekawe destynacje, o których pamięta się długo.

Bruksela 18 03

Podróż zaczęliśmy od przepłynięcia łódkami przez kanały Strasburga podziwiając piękno tego miasta. Następnie udaliśmy się do restauracji, aby skosztować regionalnego dania Tarte flambée. Następny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po klimatycznych uliczkach Strasburga, zwiedzając przy tym katedrę, która jest miejskim symbolem. Najbardziej ekscytującym wydarzeniem była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie mieliśmy okazję spotkać się z panem prof. Jerzym Buzkiem, który opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy związanych z działaniem Unii Europejskiej i swojej pracy. Mieliśmy również okazję przysłuchać się na żywo debacie dotyczącej praworządności w Polsce. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Na koniec dnia wróciliśmy pod katedrę, aby móc wejść na jej wieżę i podziwiać panoramę Strasburga z wysoka. Ostatniego dni wyruszaliśmy z samego rana, aby dotrzeć po południu do Drezna. Przez kilka godzin zwiedzaliśmy jego najciekawsze punkty. Przekonaliśmy się o o bardzo ciekawej historii tego miasta oraz jego urokach. Po tych doświadczeniach wróciliśmy do Raciborza. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość wzięcia udziału w tym wyjeździe. Jest to z pewnością niezapomniane przeżycie.

Bruksela 18 02

Chcielibyśmy także podziękować nauczycielom, którzy pomogli nam w przygotowaniach do konkursu YPEF,  który okazał się furtką do naszej wycieczki. W szczególności chcielibyśmy podziękować Paniom Bogumile Bąk, Beacie Osowieckiej, Panom Januszowi Pociesze,  Włodzimierzowi Sowie, a także Pani Kornelii Arent oraz Panu Gabrielowi Tworuszka z Nadleśnictwa w Rudach, którzy podzielili się z nami swoją cenną wiedzą i użytecznymi materiałami.
Autorzy: Dominika Galli, Karolina Kubala , Artur Handziuk – klasa  2b

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©