>>> Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać. <<<
Agata w Parlamencie Europejskim
Wpisany przez MM   
niedziela, 24 listopada 2019 20:39

 

IMG-20191119-WA0023

 

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum, Agata Węgrzyk z klasy 1b, wzięła udział w atrakcyjnej wycieczce do Brukseli, na zaproszenie byłego premiera RP Pana prof. Jerzego Buzka. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie Ekologicznym, organizowanym corocznie z okazji Dnia Ziemi przez naszą szkołę dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Agata, wówczas jeszcze uczennica SP 15 (opiekun Pani Beata Rubin-Jałowiecka), wygrała konkurs po dogrywce, a obecnie została uhonorowana nagrodą uczestnicząc w kilkudniowej wycieczce autokarowej do Belgii, w towarzystwie p. Elżbiety Kilijan jako opiekuna.

 

 IMG-20191119-WA0000

 

W programie wycieczki było zwiedzanie Brukseli oraz pięknych flamandzkich miast Brugii (umieszczonej na liście światowego dziedzictwa UNESCO)  i Gandawy (Gent). Kluczowym punktem była wizyta w Europarlamencie, podczas której odbyło się spotkanie z p. Premierem Jerzym Buzkiem i pobyt na Sali Obrad. Następnie zwiedzanie Parlamentarium  - stworzonego w oparciu o najnowocześniejsze technologie, umożliwiającego poznanie z bliska codziennej pracy posłów, historii integracji europejskiej i udział w multimedialnej grze, polegającej na wcielaniu się w role posłów do PE. Na koniec zapoznanie się z historią Europy od jej powstania po współczesność w Domu Historii Europejskiej – sześciokondygnacyjnym interaktywnym muzeum.

 

Elżbieta Kilijan - współorganizator Konkursu Ekologicznego (wraz z p. Bogumiłą Bąk)

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©