>>> Chleb otwiera każde usta. <<<
Jezuici, powódź i karzeł z bębnem - czyli wycieczka do Wrocławia - relacja ucznia
Wpisany przez MM   
niedziela, 24 listopada 2019 20:57

 

wycieczka wrocław

 

14 listopada klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie zaczęliśmy od Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie poznaliśmy historię gmachu wybudowanego przez Jezuitów oraz zasady rekrutacji na Uniwersytet.

Usłyszeliśmy historię Szermierza czyli fontanny znajdującej się na placu przed Uniwersytetem Wrocławskim, a z wieży matematycznej mieliśmy cudowny widok na miasto.

Następnie udaliśmy się do Hydropolis, czyli centrum nauki i wiedzy o wodzie. Wyświetlono nam film, w którym pani Krystyna Czubówna opowiedziała o pochodzeniu wody na Ziemi. Po seansie przewodnik oprowadził nas po salach tematycznych w których znajdowały sie rożne atrakcje. Zobaczyliśmy makietę Wrocławia i w których miejscach miasto było zalane podczas powodzi tysiąclecia oraz mogliśmy poznać rodzaje organizmów żyjących w wodzie. Po Hydropolis udaliśmy się na rynek aby coś zjeść. Najedzeni wyruszyliśmy w stronę Teatru Muzycznego Capitol. "Blaszany bębenek", tak nazywał się spektakl, bardzo się wszystkim spodobał. Gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie, co w połączeniu z ciekawą historią stworzyło niezapomniane wrażenia. Po spektaklu wsiedliśmy do autokaru aby udać się w podróż powrotną. Chciałbym w imieniu wszystkich uczniów, którzy mieli okazję wziąć udział w wycieczce, serdecznie podziękować pani Irenie Krawczyk, pan Reginiei Hanslik i panu dyr. Krzysztofowi Chrupajło za zorganizowanie wycieczki oraz zaangażowanie w rozwój naszej edukacji.

 

Artur Kowalczyk

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©