>>> Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło. <<<
1a na wycieczce w Szczyrku
Wpisany przez MM   
czwartek, 16 czerwca 2022 18:12

1a2

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klasy IA pod opieką pani Michaliny Bogusz i pani Elżbiety Kilijan udali się na trzydniową wycieczkę do Szczyrku i bliskich jego okolic.

Wyjątkowym punktem programu naszej wycieczki był wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl pt. “Faraon”. Sztuka doskonale ujmowała przewrotność wybitnego dzieła Bolesława Prusa – o tym samym tytule, słusznie uważanego za jedno z najwspanialszych traktatów o władzy i jej uwikłaniach w relacje z hierarchami kościoła. Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Przejmująca gra aktorów w połączeniu z grą światła i muzyki stworzyła niepowtarzalny klimat.

Wyjazd był dla nas nie tylko dobrą szansą do pogłębienia naszej miłości do sztuki ale przede wszystkim, gdy tylko pogoda sprzyjała, do zespolenia więzi z naturą. Mieliśmy okazję podziwiać uroki Szczyrku spacerując ulicami miasta i podziwiać widoki górskie w czasie wędrówki na Kotarz. Z obiektywem w ręce przemierzaliśmy drogi, ścieżki i szlaki, aby zatrzymać czas i utrwalić piękno chwili oraz miejsca, by zamknąć w ramce choć wycinek poznanego krajobrazu. Podczas wyprawy poznawaliśmy walory otaczającej nas przyrody. Nie zabrakło również czasu na relaks w ośrodku, wspólne gry i zabawy. Deszcz i burza utrudniły nam pieczenie kiełbasek w terenie. Odbyło się jednak “ognisko” integracyjne w nieco zmienionym stylu, w jednej z sal ośrodka. Przy dźwięku gitar rozbrzmiewały dobrze znane nam pieśni i piosenki. Był to niezapomniany czas, który sprzyjał integracji, obfitował w ciekawe przygody i dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.

1a1

1a3

1a4

 

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Lasy Państwowe

 

lasy

 

Przydatne strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz Racibórz

 

 

Nowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©