>>> Chleb otwiera każde usta. <<<

baner 17-18


Wycieczki
Barcelona 2019 - relacja ostatnia
Wpisany przez AKA   
czwartek, 14 marca 2019 20:37

Barcelona 19 7 03

Pomimo zbliżającego się pożegnania z Barceloną pełni zapału rozpoczęliśmy nowy dzień. Odwiedziliśmy jedno z mniej znanych dzieł Antoniego Gaudí - Bellesguard, jest to budynek wzorowany na zamku króla katalońskiego. Jest to szczególna budowla, w minimalnym stopniu przypominająca styl tego słynnego architekta. Proste linie, płaskie fasady, to elementy rzadko spotykane w jego pracach.

Więcej…
 
Barcelona 2019-relacja szósta
Wpisany przez AKA   
środa, 13 marca 2019 12:09

Barcelona 19 6 03

Przedostatni dzień naszej hiszpańskiej przygody zaczęliśmy od szybkiego śniadania, po którym pognaliśmy na metro, które zawiózło  nas do Parku Güell. Został on zaprojektowany przez autora wielu innych punktów rozpoznawalnych w mieście czyli Antoniego Gaudí na zlecenie jego oddanego przyjaciela i mecenasa Eusebi Güella. W założeniu miał być on osiedlem dla bogatej burżuazji, lecz nigdy ten plan nie został zrealizowany. Dzięki temu  okoliczni mieszkańcy mogą wędrować po urokliwych ścieżkach i podziwiać panoramę miasta z widokiem na Morze Śródziemne.

Więcej…
 
Barcelona 2019-relacja piąta
Wpisany przez AKA   
wtorek, 12 marca 2019 09:42

Barcelona 19 5 03

Na rozpoczęcie tygodnia odwiedziliśmy kolejny budynek autorstwa Lluisa Domènecha y Montanera, którego projekty podziwialiśmy już wcześniej, na przykład Palau de la Música Catalana - L'Hospital de la Santa Creu i Sant Pau. Znajduje się on w dzielnicy Eixample, która stanowiła wzór nowych dzielnic rozrastającego się miasta. Dwadzieścia siedem oddzielnych pawilonów przedzielają ogrody, wszystko zostało zaprojektowane według najnowocześniejszych w tych czasach technik, które miały przyspieszyć rekonwalescencję pacjentów.

Więcej…
 
Barcelona 2019 - relacja czwarta
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 11 marca 2019 15:07

Barcelona 19 4 01

Niedzielę zaczęliśmy tak jak każdy inny dzień od śniadania, a zaraz po nim szybkim tempem pośpieszyliśmy metrem na pociąg, który zabrał nas do Montserrat. Podjechaliśmy aż pod sam klasztor benedyktynów. Jest to miejsce sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat i zarazem najświętsze miejsce Katalończyków. Mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć jabłka na figurze Madonny w centralnej części kościoła.

Więcej…
 
Barcelona 2019 - relacja trzecia
Wpisany przez AKA   
niedziela, 10 marca 2019 13:02

Barcelona 19 04

Sobota była dniem przepełnionym sztuką. Po przyjeździe na plac Espanya, gdzie zakończyliśmy poprzedni dzień, słuchając ciekawostek technicznych dotyczących fontanny, przeszliśmy pod pałac wybudowany specjalnie na wystawę światową w 1929. W tym budynku mieści się MNAC - Museu Nacional d'Art de Catalunya. Mieliśmy okazję obserwować romańskie freski pochodzące z kościołów wybudowanych od X do XIII wieku w Pirenejach. Gotyckie płyty nagrobkowe oraz ołtarze, a także obrazy renesansowe oraz barokowe. Katalońscy moderniści swoimi działami również przyciągali wzrok.

Więcej…
 
Barcelona 2019 - relacja druga
Wpisany przez AKA   
sobota, 09 marca 2019 11:10

Barcelona 19 07

Kolejny dzień naszej barcelońskiej przygody zaczęliśmy od podziwiania jednej z najsłynniejszych oper w Europie "Teatre del Liceu". Należy do ważniejszych teatrów muzycznych w Hiszpanii, jak i do większych i lepszych pod względem akustycznym scen tego typu na świecie. Pozostając w muzycznym klimacie udaliśmy się do "Palau de la Musica Catalana" - Pałacu Muzyki Katalońskiej. Później długim spacerem przespacerowaliśmy się przez dzielnicę Gracia do kolejnego punktu naszej wycieczki jakim był pierwszy dom stworzony przez Antonio Gaudiego "Casa Vicens".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©