>>> Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość jeśli jest służbą. <<<
Wycieczki
Barcelona 2018 - dzień ostatni
Wpisany przez AKA   
środa, 07 marca 2018 20:30

klub hiszpW ostatnim dniu pobytu w Hiszpanii Barcelona pożegnała się z nami słońcem i bezchmurnym niebiem. Podczas spaceru po mieście ciężko było nie zachwycić się po raz ostatni śródziemnomorskim klimatem i charakterystycznym krajobrazem miasta. Cudowna panorama Barcelony z pewnością zostanie nam wszystkim na długo w pamięci.

Więcej…
 
Barcelona 2018 - dzień siódmy
Wpisany przez AKA   
środa, 07 marca 2018 12:01

klub hiszpW dniu dzisiejszym zwiedzanie słonecznej Barcelony rozpoczęliśmy od wizyty w Gran Teatre del Liceu. Podziwialiśmy bogato zdobione sale, a póżniej otrzymaliśmy możliwość zajęcia miejsc na widowni największego audytorium opery. Następnie, korzystając z czasu wolnego, spacerowaliśmy po La Rambla, gdzie mogliśmy skosztować specjałów kuchni hiszpańskiej oraz zakupić pamiątki. Po powrocie na umówione miejsce spotkania ruszyliśmy w dalszą drogę. Odwiedziliśmy ulicę Passeig de Grácia.

Więcej…
 
Barcelona 2018 - dzień szósty
Wpisany przez AKA   
wtorek, 06 marca 2018 08:50

klub hiszpPodczas szóstego dnia naszego pobytu w stolicy Katalonii zwiedziliśmy dwa miejsca, które dla niektórych uczestników były głównym powodem przylotu do Hiszpanii. Dzień rozpoczęliśmy od wczesnego śniadania, a następnie metrem udaliśmy się w okolicę Parku Guell, który był celem naszej porannej podróży. Mimo niedopisujacej pogody oraz robót remontowych, które utrudniały zwiedzanie, był to bardzo dobrze wykorzystany czas. Po sesji zdjęciowej na tarasie widokowym większość grupy chciała zrobić sobie zdjęcie przy przesławnej jaszczurce, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Barcelony.

Więcej…
 
Barcelona 2018 - dzień piąty
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 05 marca 2018 10:44

klub hiszpKolejny pełen wrażeń dzień w stolicy Katalonii rozpoczęliśmy od zwiedzania przepięknego budynku Palau de la Musica Catalana, gdzie mieliśmy okazję podziwiać architekturę typową dla katalońskiej secesji. Mogliśmy posłuchać muzyki w jednej z najbardziej znanych sal koncertowych na świecie. Następną atrakcją dzisiejszego dnia była wizyta w Montserrat, do którego udaliśmy się pociągiem. Klasztor oczarował nas zarówno krajobrazem jak i zabudową. Udany dzień zakończyliśmy pysznym posiłkiem w naszym ośrodku i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych niezapomnianych przeżyć. Uczennice klasy Ia
Galeria na fb >>>>

 
Barcelona 2018 - dzień czwarty
Wpisany przez AKA   
niedziela, 04 marca 2018 07:08

klub hiszpPrzez pierwsze noce mieliśmy okazję zintegrować się w pokojach wieloosobowych. W sobotę  wszyscy obudziliśmy się wyspani we własnych pokojach. Najedzeni, wyruszyliśmy w miasto. Pogoda była wiosenna, ciepło i rześko. Po kilku przesiadkach w metrze i po setkach schodków, spokojnym krokiem dotarliśmy do pierwszego punktu naszego dnia, Hospital Sant Pau Recinte Modernista. Przepiękny kompleks budynków szpitalnych. Zachwycające oczy kolorowe kafelki sprawiały, że budynki sprawiały wrażenie bardziej pałacyku, aniżeli szpitala.

Więcej…
 
Barcelona, 02.03.2018 - dzień trzeci
Wpisany przez AKA   
sobota, 03 marca 2018 15:54

klub hiszpPo napełnieniu brzuszków pysznym jedzonkiem i wspaniałą kawką udaliśmy się na poranny spacer, który zawiódł nas na Plaza Espana. Charakterystycznym punktem widocznym już z oddali, zarówno z powodu dużych rozmiarów jak i niebanalnych kolorów, była arena, na której zwykły być rozgrywane walki torreadorów (obecnie budynek został zaadaptowany na centrum handlowe).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©