>>> Miłość jest córką wiedzy. Im głębsze poznanie, tym gorętsze ukochanie. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje


Barcelona 2019-relacja szósta
Wpisany przez AKA   
środa, 13 marca 2019 12:09

Barcelona 19 6 03

Przedostatni dzień naszej hiszpańskiej przygody zaczęliśmy od szybkiego śniadania, po którym pognaliśmy na metro, które zawiózło  nas do Parku Güell. Został on zaprojektowany przez autora wielu innych punktów rozpoznawalnych w mieście czyli Antoniego Gaudí na zlecenie jego oddanego przyjaciela i mecenasa Eusebi Güella. W założeniu miał być on osiedlem dla bogatej burżuazji, lecz nigdy ten plan nie został zrealizowany. Dzięki temu  okoliczni mieszkańcy mogą wędrować po urokliwych ścieżkach i podziwiać panoramę miasta z widokiem na Morze Śródziemne.


Po napełnieniu swoich zmysłów zielenią i widokami, pojechaliśmy metrem na stadion F.C. Barcelona- Camp Nou. Ze smutkiem musieliśmy przyjąć informację, że cała dolna część stadionu została wyłączona ze zwiedzania ze względu na rozgrywki Ligi Mistrzów następnego dnia. Zostało nam zwiedzanie muzeum drużyny oraz oglądanie murawy boiska z trybun. Wbrew pozorom było to bardzo interesujące doświadczenie.
Ostatnim punktem naszego dzisiejszego zwiedzania było dzieło wcześniej już wspomnianego A. Gaudí - Casa Battló. Jest to budynek mieszkalny z dosyć specyficzną fasadą, dokładniej mówiąc, jest na niej umieszczone wiele czaszek, to stąd się wzięła jego inna nazwa - Dom Czaszek. Pomimo renowacji wystroju wnętrz oraz fasady zwiedzanie tego budynku było bardzo urozmaicone i inspirujące.
Michalina Kowol 2p

Barcelona 19 6 02

Galeria fb >>>>

 

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©