>>> Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów. <<<

baner 17-18


Wykłady naukowe
Muzyka w literaturze
Wpisany przez AKA   
sobota, 06 kwietnia 2019 21:27

UJ

 

W miniony czwartek mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w progach naszej szkoły Pana prof. dr hab. Andrzeja Hejmeja - pracownika Katedry Teorii Literatury Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pan Profesor przeprowadził dla młodzieży z międzyklasowych grup realizujących język polski na poziomie rozszerzonym dwugodzinne zajęcia poświęcone muzyce w poezji Stanisława Barańczaka.

Więcej…
 
MARINE MAMMALS-gdańskie retrospekcje uczniów II b
Wpisany przez AKA   
niedziela, 31 marca 2019 20:28

2 lo logo kW dniach 28-30.03 br. piątka uczniów z klasy IIb pod opieką Pani Bogumiły Bąk, w składzie: Elżbieta Galli, Martyna Kłobuch, Wiktoria Lasek, Tomasz Lukoszek oraz Szymon Wolaniuk, poleciała do Gdańska na sympozjum naukowe dla uczniów i nauczycieli zorganizowane przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w ramach projektu naukowego „MARINE MAMMALS".

Więcej…
 
Język polski dla obcokrajowców
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 11 lutego 2019 16:48

UJW minioną środę w naszym liceum odbył się wykład wygłoszony przez dr hab. Piotra Horbatowskiego, pracownika naukowego Katedry Języka Polskiego jako Obcego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca skupił się na omówieniu pracy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie w placówkach poza granicami kraju, a także w Polsce. Wypowiedź prelegenta oparta był min. na jego prywatnych doświadczeniach wynikających z pracy w Chinach i Korei, ale również środowisku uniwersyteckim w Krakowie.

Więcej…
 
Zimowe Powtórki Maturalne na UŚ
Wpisany przez AKA   
niedziela, 20 stycznia 2019 21:53

us kolor

Uniwersytet Śląski Maturzystów serdecznie zaprasza uczniów klas maturalnych do wzięcia udziału w Zimowych Powtórkach Maturalnych oraz Intensywnych Warsztatach Maturalnych. Celem  projektu  jest  uzupełnienie i  powtórzenie  wraz  z  uczniami  z województwa śląskiego najważniejszych zagadnień, a także zwrócenie uwagi na błędy najczęściej popełniane  przez  maturzystów  w  trakcie  egzaminów.

Więcej…
 
"English is the key to success"
Wpisany przez AKA   
czwartek, 20 grudnia 2018 17:54

English 18 01

W dniu dzisiejszym wybrane grupy młodzieży z naszej szkoły miały możliwość wysłuchania prelekcji wraz z prezentacją dotyczącą możliwości studiowania polskich obywateli w Wielkiej Brytanii. Spotkanie było w dwójnasób miłe i fascynujące, bo prowadziła je absolwentka naszego liceum Judyta Zisch, która przyjęła zaproszenie od swojej byłej nauczycielki j. angielskiego Pani Alicji Wróbel. Judyta aktualnie studiuje na uniwersytecie w Southampton-kierunek Sport and Excercise Science.

Więcej…
 
Styl życia, a choroby nowotworowe
Wpisany przez AKA   
czwartek, 13 grudnia 2018 20:08

nowotwor10 grudnia 2018r. po raz kolejny zawitała do Raciborza Pani prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska - kierownik Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, z wykładem dotyczącym wpływu naszego trybu życia na zachorowalność na nowotwory. Konferencja edukacyjna adresowana do młodzieży raciborskich szkół, głównie ponadgimnazjalnych,  zorganizowana przez Panią Marię Wiechę – przedstawiciela Raciborskiego Funduszu Lokalnego, odbyła się w Domu Kultury „Strzecha”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II b, II c i pozostałych klas II, realizujących biologię w zakresie rozszerzonym, wraz z nauczycielkami biologii Paniami Bogumiłą Bąk i Elżbietą Kilijan oraz Panią Reginą Hanslik.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©