>>> Bądżmy realistami żądajmy niemożliwego. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


StartUp Shaker 2017
Wpisany przez AKA   
niedziela, 26 marca 2017 22:36

startup 17 03

W dniach 16-18 marca 2017r. mieliśmy (Maciej Giemza i Jakub Smołka  kl. II a) przyjemność wziąć udział w warsztatach StartUp Shaker 2017 organizowanych przez Urząd Miasta Racibórz, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Urząd Gminy Krzyżanowice. W czwartkowy poranek wyruszyliśmy w drogę do Krakowa, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe, w którym poznawaliśmy przedmioty codziennego użytku towarzyszące człowiekowi na przestrzeni wieków, a także oglądaliśmy ciekawą wystawę polskich monet i medali.


Po zajęciach w muzeum, poczuliśmy klimat studenckiego życia na smacznym obiedzie w stołówce AGH. Niestety czas pędził nieubłaganie i zaraz po obiedzie pożegnaliśmy Kraków i ruszyliśmy do głównego celu naszego wyjazdu - Zakopanego.
 W Zakopanem, po zakwaterowaniu w hotelu, udaliśmy się na wykład organizacyjny, a wieczorny czas wolny wykorzystaliśmy na relaks w pobliskim Aquaparku. Drugi dzień i trzeci dzień to już praca na najwyższych obrotach.

startup 17 02
Warsztaty prowadzone przez Startup Academy zostały podzielone na trzy sesje, dwie w piątek oraz jedną w sobotę.  Podczas warsztatów przeszliśmy przez kolejne etapy tworzenia startup'u, od pomysłu na biznes, przez kampanie reklamowe, aż do ostatecznej oceny naszego pomysłu w warunkach rynkowych.

startup 17 01
W piątkowy wieczór mieliśmy okazje wraz z opiekunami zaznać górskiego powietrza podczas spaceru po Krupówkach. W sobotę po ostatniej sesji warsztatów i podsumowaniu naszej pracy przyszedł czas na powrót do Raciborza.
Uważamy, że warsztaty były bardzo ciekawe i dzięki nim dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, które pozwolą nam lepiej zrozumieć świat biznesu i reklamy, ale także poznaliśmy innowacyjne narzędzia, które możemy wykorzystywać każdego dnia w wielu różnych dziedzinach. Dzięki StartUp Shaker wiemy jak trudnym zajęciem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, ale jednocześnie poczuliśmy ile satysfakcji może przynosić. Kto wie... może w przyszłości obaj zostaniemy spełnionymi "rekinami biznesu".    
Maciek i Jakub  

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©