>>> Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Student medycyny z prelekcją w naszym liceum
Wpisany przez AKA   
piątek, 28 kwietnia 2017 18:21

spotkanie 17 03

biologia

 

24 kwietnia 2017 roku spora grupa uczniów naszej szkoły zainteresowanych biologią i naukami przyrodniczymi uczestniczyła w prelekcji dotyczącej chorób przenoszonych drogą płciową. Przeprowadził ją Robert Głowski, absolwent naszego liceum, a obecnie student czwartego roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Dzięki jego prezentacji mogliśmy pogłębić naszą wiedzę dotyczącą chorób, o których wciąż mówi się zbyt rzadko, a z którymi zmaga się niemal pół miliarda ludzi na całym świecie.


Robert uświadomił nam, jak łatwo  można się nimi zarazić, ale również przedstawił sposoby zapobiegania im.  Wyjaśnił, że są to w większości choroby uleczalne, ale nie wolno ignorować pierwszych objawów - należy działać od razu. Po omówieniu tego tematu Robert przedstawił ofertę edukacyjną Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - poszczególne wydziały, kampus, szpitale kliniczne i organizacje studenckie. Tą częścią wystąpienia najbardziej  zainteresowani  byli maturzyści, których niedługo czeka wybór przyszłej uczelni. Wizyta była niezwykle pouczająca i bardzo dziękujemy Robertowi  za to, że poświęcił nam czas i podzielił się swoją wiedzą oraz Pani Bogumile Bąk, która  umożliwiła nam uczestnictwo w tej  prelekcji.
Natalia Zamkotowicz, kl. III B

spotkanie 17 01

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©