>>> Cóż wiesz o pięknie? - kształtem jest miłości. <<<
Warsztaty z profilaktyki nowotworowej
Wpisany przez AKA   
niedziela, 02 grudnia 2018 12:38

nowotworW czwartek (29XI2018) w naszej szkole, w ramach działalności Szkolnego Koła PCK (op. p. Elżbieta Kilijan), odbyło się spotkanie z Panią Krystyną Klimaszewską – przewodniczącą Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Katowicach oraz Panią Marią Wiechą – prezesem Raciborskiego Funduszu Lokalnego. Uczestniczyliśmy w ciekawych i niezwykle istotnych zajęciach dotyczących profilaktyki raka piersi.

 

Jest to jedna z najczęściej występujących chorób nowotworowych w Polsce, która diagnozowana jest nie tylko u kobiet starszych, ale coraz częściej również u mężczyzn i kobiet przed trzydziestym rokiem życia. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie raka, gdyż może to zwiększyć szansę na przeżycie oraz wyleczenie bez konieczności amputacji piersi. Pani Krystyna Klimaszewska, przy okazji swojej prelekcji, nie tylko podkreśliła konieczność robienia regularnych badań, ale pokazała nam jak szybko i prosto wykonać je w domu. Po obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego, mogliśmy sami spróbować wyczuć guzki w piersiach, wykonując badania na fantomach.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Nie zabrakło również naszych nauczycieli. Dziękujemy obu Paniom za ciekawe szkolenie, podczas którego wiele się nauczyliśmy. Na pewno wykorzystamy tę wiedzę, aby świadomie podchodzić do problemu raka piersi i właściwej profilaktyki.
Szkolenia z zakresu profilaktyki nowotworowej odbywają się przy współpracy z Raciborskim Funduszem Lokalnym i są dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w ramach kampanii ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM.

Natalia Pielczyk, kl. II b

 

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©