>>> Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak jakby cudem było wszystko. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Konferencja Szkół Stowarzyszonych UNESCO
Wpisany przez AKA   
wtorek, 04 grudnia 2018 20:09

konf eko 18 01

3 grudnia br. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyła się międzynarodowa konferencja Szkół Stowarzyszonych UNESCO. W trakcie konferencji reprezentanci wszystkich krajów w krótkich prezentacjach opowiadali o tym jak zmienia się klimat w ich państwach i w jaki sposób tym zmianom próbuje się zapobiegać. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe certyfikaty.


Relacje uczestników z naszej szkoły:

Delegacja z naszej szkoły na międzynarodowej konferencji
Dnia 3 grudnia grupa uczniów wraz z P. Bogumiłą Bąk uczestniczyła w międzynarodowej konferencji w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach “MY REGION, – YESTERDAY AND TODAY, AND GLOBAL CLIMATE CHANGING”. Wydarzenie, w którym wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły, towarzyszyło międzynarodowym obradom w sprawie zmian klimatu COP24 i skupiało młodzież szkół średnich krajów takich jak m. in.: Australia, Brazylia, Kuba, USA, Kanada, Kolumbia, Nigeria, Kenia, Indie i Polska.
Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi ze zmianą klimatu w państwach, które reprezentowali i wspólnie przedyskutować zagrożenia wynikające z tego narastającego problemu. Tematykę zagrożeń przybliżył wszystkim uczestnikom profesor Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego. Naświetlił problem szóstego wielkiego wymierania, którego wszyscy obecnie jesteśmy świadkami i określił wpływ zmian klimatycznych na to zjawisko. Została podkreślona rola lokalnego działania wszystkich ludzi na rzecz klimatu, ponieważ jedynie zaangażowanie jak najszerszej społeczności umożliwi nam ograniczyć globalny wzrost temperatury.     
Oprócz licznych wykładów i prezentacji, uczestnicy z wszystkich państw mieli okazję wzajemnie się zintegrować i wspólnie bardzo miło spędzić czas. Konferencja ta była też bardzo dobrą możliwością do podszkolenia swoich umiejętności językowych, gdyż wszystkie wykłady odbyły się w języku angielskim. Z kolei innym przydatnym językiem okazał się być hiszpański.
Wiadomości oraz inspiracje wyniesione ze spotkania z tak liczną międzynarodową grupą działaczy na rzecz ochrony klimatu z pewnością zaowocują pogłębieniem świadomości społecznej na wiele szerszą skalę niż obejmowała ją konferencja.
Kamil Mucha II b


konf eko 18 02

Na międzynarodowej konferencji “MY REGION, – YESTERDAY AND TODAY, AND GLOBAL CLIMATE CHANGING” w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów oraz ich opiekunka - pani mgr Bogumiła Bąk. Uczniowie uczestniczyli w konferencjach, podczas których omawiano ochronę środowiska w poszczególnych krajach reprezentowanych przez młodzież, która przybyła między innymi z Kuby, Australii, Filipin, Kanady, USA, Kenii, Indonezji, Brazylii, Peru, Indii, Łotwy, Palestyny. Podczas przerw uczestnicy wymieniali się wrażeniami, integrowali, co niewątpliwie może być początkiem dłuższych znajomości. Odbył się również Flash Mob, który "rozruszał" młodzież. Było fajnie, poznałem osoby z róznych państw. Konferencje podniosły mój poziom świadomości problemu zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka. Ciągle podkreślano, jaki musimy zastosować plan redukcji emisji CO2, by zapobiec ocieplaniu się klimatu.
Krzysztof M.1a

Podczas 6 godzin wykładów w języku angielskim miałam możliwość bliższego spojrzenia na skutki działań człowieka, które znacząco pogarszają stan naszej planety między innymi kwestię plastikowych słomek stanowiących śmiertelne zagrożenie dla fauny i flory takich krajów jak Indonezja czy Filipiny i nie tylko. Konferencja była także możliwością do poznania nowych ludzi i ich sposobów patrzenia na tak ogromny w skali światowej problem. Dzięki prezentacjom reprezentantów poszczególnych państw mogłam zobaczyć ich codzienne zaangażowanie w ratowanie środowiska, podziwiać piękno miejsc, które dla nas są marzeniami, a dla nich codzienną rzeczywistością.
Julia M.- 2a

Konferencja, w której uczestniczyłem niewatpliwie na długo zapadnie mi w pamięci. Ważna i ciekawa tematyka, bo omawiany był niewatpliwie jeden z najgroźniejszych problemów ówczesnego świata, a także wspaniała organizacja - wszystko dopięte na ostatni guzik. Jednak nie sam program i organizacja zrobia na mnie największe wrażenie, a to, kto tę konferecję tworzył. Młodzi ludze z wielu zakątków świata, z których każdy wiedziaL, po co tam jest. Młodzi ludzie świadomi zagrożenia, którzy chcą aktywnie działać, by chronić nasz dom. Z kilkoma miałem nawet okazję rozmawiać i srawdzić swój angielski wymieniając się poglądami i kontaktami.Ten dzień będę bardzo mile wspominał, wspaniałe przeżycie.
Mateusz- 3b

konf eko 18 03

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©