>>> Kłótnie kochanków umacniają ich miłość. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


"English is the key to success"
Wpisany przez AKA   
czwartek, 20 grudnia 2018 17:54

English 18 01

W dniu dzisiejszym wybrane grupy młodzieży z naszej szkoły miały możliwość wysłuchania prelekcji wraz z prezentacją dotyczącą możliwości studiowania polskich obywateli w Wielkiej Brytanii. Spotkanie było w dwójnasób miłe i fascynujące, bo prowadziła je absolwentka naszego liceum Judyta Zisch, która przyjęła zaproszenie od swojej byłej nauczycielki j. angielskiego Pani Alicji Wróbel. Judyta aktualnie studiuje na uniwersytecie w Southampton-kierunek Sport and Excercise Science.

English 18 02

Po studiach planuje podjąć pracę jako Occupational Therapist, co na pewno jest przyszłościowym wyborem w obecnych czasach. Podczas spotkania przybliżyła zasady ubiegania się o status studenta w Wielkiej Brytanii, podała wiele cennych informacji i wskazówek praktycznych. Wszystko barwnie okraszała przykładami z własnego doświadczenia. Młodzież z zaciekawieniem wsłuchiwała się w ciekawą narrację Judyty mając jednocześnie ucztę językową, bo poziom języka angielskiego naszego gościa był na poziomie akademickim i stał się dowodem potwierdzającym zasadność uczenia się go intensywnie. Młodzież miała okazję zadawania pytań,  które nasunęły się im w trakcie spotkania. "English is the key to success", tak Judyta spuentowała swoje spotkanie.

English 18 03

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©