>>> Bezmyślność zabija.Innych. <<<
Media o naszej konferencji
Wpisany przez AKA   
czwartek, 31 maja 2012 18:54

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z konferencji ekologicznej „Myślimy globalnie – działamy lokalnie”, na której gościliśmy delegację ze szkoły w Komsomolsku, Ukraina.

naszraciborz.pl
 
Natura bez nas przetrwa, ale my bez niej nie – tymi słowami Herbert Dengel, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego rozpoczął dzisiejszą konferencję ekologiczną „Myślimy globalnie – działamy lokalnie”. Na spotkanie zaproszono delegację szkoły z Komsomolska na Ukrainie. [...] Obecna na sali dyrektor Szkoły I-III Stiepiennej nr 2 w Komsomolsku, Elena Wasilczenko, poprowadziła prezentację multimedialną miasta i szkoły. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się co nieco o kulturze, nauce, przyrodzie i placówce, do której uczęszczają uczniowie na Ukrainie. [...] Daria Kostenko (szkoła w Komsomolsku), prezentacja „Zbiórka, przeróbka, utylizacja odpadów w mieście Komsomolsk”
[...]
Czytaj więcej   >>>>>>>

raciborz.com.pl
 
W II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu odbyła się konferencja ekologiczna "Myślimy globalnie - działamy lokalnie". W konferencji udział wzięli uczniowie szkoły, goście oraz delegacja ze szkoły z Komsomolska.. [...] Uczestnicy konferencji mieli okazję [...] dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat szkoły w Komsomolsku, z którą II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu współpracuje, a z której delegacja była obecna na sali.  - Do mojej szkoły chodzą uczniowie w wieku od 6 do 17 lat. Uczą się tych samych przedmiotów co uczniowie w Polsce, ale mogą sobie wybierać przedmioty w zależności od tego, jaki zawód będą chcieli wykonywać w przyszłości - opowiadała dyrektor szkoły w Komsomolsku, Elena Wasilczenko. Podczas konferencji wystąpiła także Daria Kostenko z Ukrainy. 13-latka zaśpiewała dla uczestników konferencji piosenkę.
Czytaj więcej  >>>>>>>

 

Brązowa Szkoła 2018

brazowe liceum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Raciborzu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2018
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

BZWBK SANTANDER logo

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©