>>> Bądżmy realistami żądajmy niemożliwego. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Za wschodnią granicą
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 08 października 2012 17:18

galeria

 

 

Komsomolsk 12 01

W dniach 27-29.09.2012 r. czteroosobowa delegacja naszej szkoły w składzie: Pan Dyrektor Herbert Dengel, Pani Irena Krawczyk, przedstawicielki społeczności uczniowskiej Natalia Myśliwy II b oraz Marta Kurzydem II a, wraz z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Raciborskiego Panią Brygidą Abrahamczyk gościła w szkole średniej I-III Stiepieniej Nr2 w Komsomolsku na Ukrainie.

Korzystając z zaproszenia, delegacja szkolna wzięła udział w ogólnoukraińskiej konferencji nt. „Stabilizacja i bezpieczeństwo gwarancją przyszłości Ukrainy”. Uczestnicy konferencji mieli również okazję poznać naszą szkołę, jej historię i działalność dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów naszego liceum oraz nauczycieli Panią Dorotę Zajdę -Panek i Pana Marka Sienczaka.

W trakcie konferencji młodzież z różnych szkół prezentowała, wykorzystując różne środki audiowizualne, pracę a także rolę samorządów szkolnych w swoich macierzystych szkołach. Uczestnicy konferencji mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami, doświadczeniami, wymienić poglądy. Podziwialiśmy niezmiernie bogaty program artystyczny. Pracę naszego samorządu szkolnego przedstawiła Natalia Myśliwy wizualizując swoją wypowiedź prezentacją multimedialną, ukazującą różne projekty, uroczystości, akcje szkolne i pozaszkolne zorganizowane przez uczniów naszej szkoły.

Mieliśmy okazję obserwować uczniów jednej z młodszych klas, którzy w czasie zajęć pozalekcyjnych uczą się, w dość niekonwencjonalny sposób, o zasadach funkcjonowania państwa ukraińskiego.
Uczestniczyliśmy ponadto w zajęciach zorganizowanych przez Radę Miasta pt. „Młodzieżowa polityka w działaniu", podczas których zapoznaliśmy się z dotychczasową działalnością Rady Miasta. Następnie młodzież z różnych stron Ukrainy przedstawiła różnorodne pomysły, w tym gry i zabawy, na temat organizacji czasu wolnego ich młodszych kolegów i koleżanek.

Nasza delegacja zapoznała się z funkcjonowaniem szkoły w Komsomolsku z rozszerzonym programem  matematyki, zobaczyła gabinety lekcyjne. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie: chemiczna i informatyczna. Ciekawym okazało się również lokalne muzeum mieszczące się w budynku szkoły. Eksponaty w muzeum pochodzą zarówno z okolicznych miejscowości, jak i samego miasta Komsomolsk. Zbierali je uczniowie i nauczyciele.

Wzięliśmy ponadto udział w spotkaniu z władzami miasta Komsomolsk. Historię miasta, jego rozwój, działalność poznaliśmy podczas wycieczki po mieście. Niezwykłe wrażenie zrobił na nas potężny kombinat górniczy w Połtawie, gdzie wydobywa się rudę żelaza.

Chociaż gościliśmy w Komsomolsku stosunkowo krótko zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się bardzo wiele. Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym, serdecznym przyjęciem. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Kontakt ze szkołą w Komsomolsku został nawiązany z inicjatywy Starostwa Powiatu Raciborskiego  w ubiegłym roku szkolnym. Miasto Komsomolsk, w obwodzie połtawskim, położone na lewym brzegu Dniepru jest jednym z miast partnerskich powiatu raciborskiego.

30.05.2012 r. trzyosobowa delegacja szkoły z Komsomolska na czele z Panią dyr. Eleną Wasilchenko wzięła udział w konferencji pt. „Myślimy lokalnie, działamy globalnie”, w naszej szkole.To wtedy mieliśmy okazję poznać się, a także porozmawiać na temat współpracy pomiędzy obiema szkołami. Mamy nadzieję, że współpraca ta będzie nadal owocnie się rozwijać.

Irena Krawczyk

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©