>>> Miłość jest córką wiedzy. Im głębsze poznanie, tym gorętsze ukochanie. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje


Kulmbach-dzień czwarty
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 19 września 2016 20:20

dpjw pnwm

Niedzielę spędziliśmy każdy ze swoim kolegą lub koleżanką z Niemiec. Ja po śniadaniu wybrałam się z moją Niemką i jej rodzicami do aquaparku. Było wspaniale! Wróciliśmy trochę zmęczeni ale radośni :). Zjedliśmy pyszny obiad a potem odpoczywaliśmy oglądając filmy i słuchając muzyki. Wieczorem zjedliśmy kolację  z całą rodziną. Było miło i wesoło.


Moi rówieśnicy także  spędzili ten dzień cudownie. Zwiedzali muzea, spędzali aktywnie czas grając w mini golfa, a także będąc na festynach, urodzinach, w kawiarniach i restauracjach. Niektórzy z nas mieli okazję bardziej poznać inną kulturę religijną. Między innymi poprzez możliwość bycia w kościele ewangelickim. Cały ten dzień był przeznaczony właśnie na spędzenie go z rodzinami naszych przyjaciół z Niemiec aby lepiej się poznać. Myślę, że wszyscy będą pozytywnie go wspominać.
Marianna Wilczek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niedzielę spędziłam z rodziną goszczącą. Tego dnia mogłam bliżej poznać Ich kulturę. Byliśmy na sztuce teatralnej grupy teatralnej Brucklein pt. „Die Oma gibt Gas”, gdzie aktorami byli dobrzy znajomi rodziny. Podczas podziwiania występu mogłam zaznajomić się z dialektem frankońskim oraz porozmawiać po niemiecku ze znajomymi aktorami mojej partnerki. Poznałam także zwyczaje i tajniki gry aktorskiej. Po przedstawieniu teatralnym poszłam z koleżanką z wymiany do kina na równie zabawną jak w teatrze komedię „Mike and Dave need wedding dates”. Było to idealne zakończenie cudownego, jak najbardziej udanego dnia, gdyż obie chciałyśmy od dłuższego czasu zobaczyć ten film. W tym dniu wiele się nauczyłam: mogłam zarówno polepszyć moje umiejętności językowe gawędząc o kulturze zarówno polskiej jak i niemieckiej z moją partnerką oraz dobrze się bawiąc podziwiając sztukę teatralną i kinematograficzną.

Natalia Górecka

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©