>>> Optymizm jest potrzebny,pesymizm-twórczy. <<<
Gimnazjalisto - przeczytaj koniecznie!
Wpisany przez MaR   
niedziela, 02 czerwca 2013 09:56

szkola 01 13


Dziękujemy Wam za zaufanie i za to, że tak licznie wybieracie nasze Liceum.
puzleW trakcie rozmów z Wami i Waszymi Rodzicami, kiedy przynosicie podania, zauważyliśmy, że nie wszystkie szczegóły nt. rekrutacji są dla Was czytelne, zwłaszcza fakt,  że w II LO jako jedynej szkole w powiecie raciborskim możecie wybrać od II klasy aż dwa rozszerzenia spośród wszystkich przedmiotów maturalnych.

 W naszej bogatej ofercie edukacyjnej znajdziecie 6 klas z trzema lub dwoma rozszerzeniami - wskazanymi dla celów naboru.

Uwaga: od drugiego roku nauki obowiązkowe będzie tylko rozszerzenie zapisane jako pierwsze w danej klasie. Pod koniec pierwszego roku nauki pozostałe dwa rozszerzenia wybierzecie sami spośród wszystkich przedmiotów maturalnych, zależnie od swoich potrzeb i zainteresowań!

ikona aPrzykładowe zestawy rozszerzeń, które wybrali uczniowie obecnych klas pierwszych.

Nauka tych przedmiotów w klasie II i III będzie odbywać się w grupach międzyklasowych. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie zaproponować taki zestaw przedmiotów rozszerzonych, który będzie dla Was odpowiedni. Jedynymi warunkami nauczania 2 i 3 przedmiotu w zakresie rozszerzonym jest odpowiednia liczba chętnych oraz możliwości organizacyjne szkoły. W pierwszym roku nauki wszyscy będziecie się uczyć tych samych przedmiotów tylko na poziomie podstawowym.
Do 25 czerwca br. będzie możliwa rejestracja w systemie elektronicznego naboru. Nie wszyscy gimnazjaliści korzystają jednak w pełni z możliwości, jakie daje elektroniczna rekrutacja. Zdarza się, że wybierają tylko dwie lub trzy klasy. W sytuacji, gdy nie zostaną przyjęci do tych klas lub klasa nie zostanie uruchomiona - mogą wypaść z systemu, a w konsekwencji nie zostaną przyjęci nigdzie. Najbezpieczniej jest wybrać wiele preferencji. Do naszej szkoły możecie wybrać praktycznie 6 preferencji, czyli tyle, ile zamierzamy uruchomić klas pierwszych.
Przypominamy ofertę II LO (w ZSO Nr 2):

 • Klasa 1a z przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, fizyka, język obcy.
  Przedmiot uzupełniający - ekonomia w praktyce.
 • klasa 1m z przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, geografia, informatyka.
  Przedmiot uzupełniający - ekonomia w praktyce.
 • Klasa 1b z przedmiotami rozszerzonymi: biologia, chemia, język obcy lub fizyka.
  Przedmiot uzupełniający - ekonomia w praktyce.
 • Klasa 1c z przedmiotami rozszerzonymi: biologia, matematyka, chemia lub język obcy.
  Przedmiot uzupełniający - ekonomia w praktyce.
 • Klasa 1d z przedmiotami rozszerzonymi: język obcy w biznesie, geografia.
  Przedmiot uzupełniający - ekonomia w praktyce.
 • Klasa 1p z przedmiotami rozszerzonymi: WOS z elementami prawa, język polski, historia.
  Przedmiot uzupełniający - drama społeczna.
Herbert Dengel
Dyrektor II LO w Raciborzu 
 

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 18-19

Karta Szkolna

 

karta szkolna

BZWBK SANTANDER logo

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©