>>> Sens jest w tym, że coś jest bez sensu, gdyż bezsens jest sam w sobie sensem. <<<
MATTHEW (MACIEJ) MACHOWSKI
Wpisany przez MaR   
niedziela, 10 stycznia 2016 18:17

MATTHEW (MACIEJ) MACHOWSKI
Matura w II LO im. A. Mickiewicza w Raciborzu – 2001

 

Ur. w 1982 r. w Raciborzu. Konsultant i analityk, politolog, specjalista bezpieczeństwa międzynarodowego i polityki bliskowschodniej, wykładowca akademicki.

Udziela wywiadów i komentarzy na tematy prawno-polityczne dla wielu telewizji i gazet międzynarodowych (takich jak angielskiej telewizji BBC i gazet The Guardian, The Times; amerykańskiego radia NPR, europejskiego Radia Wolna Europa, rosyjskiej telewizji RT czy też gazety The South China Morning Post w Hong Kongu). Opublikował wiele artykułów politycznych i naukowych, udzielał konsultacji dla instytucji państwowych i prywatnych.

Obecnie pracuje na Uniwersytecie Londyńskim, gdzie wykłada bezpieczeństwo nuklearne na Bliskim Wschodzie i specjalizuje się w polityce zagranicznej i obronnej Iranu oraz państw Zatoki Perskiej. Poprzednio był również menadżerem zespołu analityków zajmujących się zagadnieniami związanymi z obronnością, bezpieczeństwem cybernetycznym i lotnictwem cywilnym i wojskowym dla londyńskiej firmy specjalizującej się w badaniach rynków międzynarodowych i wywiadzie biznesowym. Pracował również jako badacz w Parlamencie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także brytyjskim instytucie badawczym Royal United Services Institute for Defence and Security Studies (RUSI).

Uzyskał tytuł BA (Hons) International Studies z wyróżnieniem na Uniwersytecie Londyńskim i MA International Peace and Security z wyróżnieniem na King's College London w Wielkiej Brytanii.

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter
II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©