>>> Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. <<<
Nowa pracownia komputerowa
Wpisany przez MM   
czwartek, 17 lipca 2008 10:32
    W maju br. nasza szkoła pozyskała nową pracownię komputerową korzystając z ostatniej edycji projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Była to już trzecia a zarazem ostatnia edycja tego projektu. Nasza szkoła uczestniczyła również w dwóch poprzednich uzyskując za każdym razem pracownię komputerową.

Pracownia

    Nowa pracownia została wyposażona w 14 komputerów uczniowskich, jeden nauczycielski, jeden serwer, jeden komputer przenośny z videoprojektorem, 2 drukarki, 2 skanery oraz 4 komputery multimedialne do MCI.

Pracownia

   Warunkiem udziału szkoły w projekcie było wywiązanie się przez organ prowadzący z zobowiązań wynikających z deklaracji przystąpienia do w/w projektu. Szkoła wraz z organem kierującym (Starostwo Powiatowe w Raciborzu) została zobowiązana do przygotowania pomieszczenia na pracownię komputerową z wykonaną instalacją elektryczną, wyposażonego w odpowiednie umeblowanie i łącze internetowe oraz zabezpieczenia oraz do skierowania nauczycieli na szkolenia informatyczne sfinansowane przez organ prowadzący. W ramach projektu pięciu nauczycieli z naszej placówki ukończyło kurs Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej, jeden nauczyciel odbył szkolenie na kursie Zaawansowane techniki tworzenia stron www - dla nauczycieli informatyki, również jeden z pedagogów ukończył szkolenie dla opiekunów pracowni oraz jeden z panów dyrektorów brał udział w kursie dla dyrektorów.

   Mamy nadzieję, że nauka w nowej pracowni przyniesie uczniom i nauczycielom zadowolenie i satysfakcję oraz będzie  znacząco wpływała na wymierne efekty edukacyjne.
 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©