>>> Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?. <<<
Nauczyciel Roku 2008
Wpisany przez MM   
wtorek, 21 października 2008 07:55
   Już po raz 6-ty zostałam zaproszona na uroczystą galę Konkursu Nauczyciel Roku . W tej edycji konkursu wśród nominowanych znalazł się nauczyciel ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu  – Pan Marcin Cyran.15 października w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie zostały ogłoszone wyniki.  DARIUSZ KULMA – został Nauczycielem Roku 2008. Każdemu ogłoszeniu wyników towarzyszą ogromne emocje.
Czym dla mnie jest Tytuł Nauczyciela Roku 2003
   „Pierwszą rzeczą, którą należy uczynić, by odnieść sukces, to zakochać się w tym, co się robi”, nie ma sensu podejmować się rzeczy, które nas nie interesują, nie wciągają, nie bawią. To pasja prowadzi nas do sukcesu. Każdego dnia najdrobniejsze nawet rzeczy trzeba robić dobrze, bez myślenia o sukcesie, to sprawa dyscypliny. Cokolwiek robimy, gdziekolwiek jesteśmy, wszyscy mamy nadzieję na sukces. Jest nam potrzebny, aby czuć się spełnionym, staje się napędem do dalszych działań. Sukces nie jest sprawą przypadku, opłacony wielogodzinnymi przygotowaniami, pochłania nasz prywatny czas. Im bardziej spektakularny, tym większe wyzwanie na przyszłość. Wysoko ustawiona poprzeczka nie pozwala zejść poniżej pewnego poziomu oczekiwań. Czy łatwo żyć ludziom sukcesu? I tak i nie. Sukces to klucz do drzwi, których wcześniej nie mogłeś otworzyć, to radość spełnienia, wzmacnia poczucie własnej wartości. Stajesz się osobą publiczną, dla jednych autorytetem, dla innych obiektem zazdrości. Baczniej ci się przyglądają i nie masz prawa do błędów, każde twoje potknięcie zostanie dostrzeżone. Trzeba się wtedy nauczyć z tym żyć i przystosować do nowych warunków. Nieprzystosowanym będzie znacznie trudniej się odnaleźć. Sukces pozwoli poznać fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów. Jaką miarą może go mierzyć nauczyciel? Liczbą laureatów w konkursach, świetnie zdaną maturą, a czasem tylko zdaną maturą.

   Dla mnie to również dobry kontakt z uczniami i ich rodzicami, szacunek przełożonych, to ilość wiadomości w skrzynce mailowej, liczba znajomych w naszej klasie i to, że po latach ktoś ciągle mnie pamięta, chociaż ja już mam z tym problem.

Bogumiła Bąk
 

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©