>>> Marzenie to niedzeila myśli. <<<
W drodze powrotnej z Grecji
Wpisany przez MM   
czwartek, 03 września 2015 21:43

galeria

 

 grecja 15 d

Dzisiaj 15 dzień wyprawy,  relaksujemy się w Seged w węgierskim aqua parku po męczącej 12 godzinnej podróży z Grecji przez Macedonię i Serbię. Ale wróćmy jeszcze wspomnieniami do kolejnych bogatych wrażen punktów wyprawy.


Z Agi Apostoli wyruszamy na Lewkadę wyspę z najpiękniejszą plażą, urokliwymi widokami, ciekawym monastyrem. Odwiedzamy antyczne Nafplio, Zalongo miejsce ważne dla Greków, gdzie znajduje się pomnik poświęcony bohaterskim Greczynkom, które stanęły przed trudnym wyborem - niewola u Turków albo śmierć. Pomnik na wzgórzu przedstawia kobety i dzieci trzymające się za ręce skaczące w przepaść.
Kolejne antyczne miejsce Kasiope. Wydaje się, że mamy dosyć kamieni ale te kamienie mają po 2500 lat, w tym czasie na terenie Polski są tylko lasy.
Wieczór spędzamy w pobliskim miasteczku Prevezie. W porcie zakotwiczone jachty, miasteczko ożywia się wieczorem. Jest sobota, mamy wrażenie, że wszyscy mieszkańcy wylegli z domów po upalnym dniu. Nocą wracamy do obozu. Możemy się wyspać do woli.
Niedziela spędzona na morzu. Wyruszamy w 6 godzinny rejs by oglądać delfiny. Populacja tych inteligentnych ssaków liczy tutaj 120 szt. Sonar naprowadza nas często aby z bliska się im przyjrzeć. Przepływają pod naszym statkiem. Kapitan wiele nam o nich opowiada. Młodzież zadaje mnóstwo pytań. Delfiny są bardzo społeczne, inteligentne pomagają sobie. Dopływamy do małej wyspy. Odważni mogą kąpać się wokół statku, pozostali spędzą czas na plaży lub w kawiarence.
Wyprawą jesteśmy zachwyceni. Może niektórzy powrócą tu znów.
B. Bąk

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©