>>> Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?. <<<
Koła zainteresowań
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w II LO
Wpisany przez MM   
środa, 07 września 2022 09:37

Z wielką radością informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” uzyskało wsparcie finansowe w kwocie 15 000 zł na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, lekturami  szkolnymi,  książek o tematyce historycznej,    w tym książek o historii Polski XX w. oraz na działania promujące czytelnictwo. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wkładowi własnemu Powiatu Raciborskiego, który wynosi 20% kosztów realizacji zadania.

 
Narodowe Czytanie 2022
Wpisany przez MM   
niedziela, 04 września 2022 14:35

nc3

 

3 września 2022 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm.

W Narodowym Czytaniu 2022 na Zamku Piastowskim wystąpili aktorzy grupy „Seniorale Forte” wraz z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich była uczennica kl. 4a, Magdalena Kunicka.

Jako, że patronem II LO w Raciborzu jest Adam Mickiewicz wśród widowni nie zabrakło uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

nc2

Więcej…
 
„Bo tętni w nas dobro”
Wpisany przez MM   
środa, 15 czerwca 2022 17:11

 

krew3

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na rynku w Raciborzu, która odbyła się pod nazwą „Bo tętni w nas dobro”. Wydarzenie związane było z Światowym Dniem Krwiodawcy, który obchodzimy 14 czerwca i miało zachęcać do oddawania krwi, ratującej ludzkie życia. Chętni i pełnoletni uczniowie oraz nauczyciele mogli zgłosić się do badań i pobierania krwi w autobusie RCKiK, co również chętnie robili. Na stanowisku akcji znajdowały się punkty, gdzie uczniowie mogli zrobić własne przypinki i tatuaże natryskowe z hasłami wydarzenia, zapozować na specjalnej ściance i wspierać swoich kolegów, którzy w tym czasie oddawali krew. Wszyscy, którzy wykazali się tą szlachetną postawą, wrócili do domu, wiedząc, że ich krew da w przyszłości komuś szansę na dalsze życie.

Więcej…
 
Fundusz Stypendialny Rafał Brzoska Foundation
Wpisany przez MM   
niedziela, 12 czerwca 2022 20:54

 logo

Celem Funduszu jest wspieranie wyjątkowych, zdolnych młodych ludzi z aspiracjami, potencjałem, pomysłami i pierwszymi osiągnięciami w wybranej dziedzinie. Podopieczni Funduszu otrzymają wyjątkowe i indywidualne wsparcie szyte na miarę ich marzeń.

Szczegóły pod adresem: 

Fundusz Stypendialny (rafalbrzoskafoundation.org)

 

 
Zaproszenie do udziału w XX Międzynarodowym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
Wpisany przez MM   
wtorek, 07 czerwca 2022 19:51

baner tw

 

Województwo Śląskie zaprasza do udziału w XX Międzynarodowym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.

24-30 lipca 2022 roku Münster, Nadrenia Północna-Westfalia,Niemcy


Warsztat przyszłości miasto-wieś-mobilność
- Jak chcemy żyć w naszych regionach?

Celem warsztatów przyszłości jest wspólne wypracowanie wizji życia teraz i w najbliższej przyszłości oraz zainicjowanie możliwości przenoszenia modeli dla własnego regionu poprzez indywidualną aktywność oraz procesy demokratyczne.

Zapraszamy osoby zamieszkujące Województwo Śląskie w wieku 18-23 lata, otwarte na kontakty i wymianę doświadczeń z rówieśnikami z Polski, Niemiec i Francji. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby cechujące się kreatywnością i gotowością do współpracy oraz wysoką motywacją do działania, posiadające doświadczenie w aktywności społecznej, zainteresowane tematem spotkania oraz tematyką współpracy europejskiej

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka niemieckiego i francuskiego).

W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach samorządowo-pozarządowych czy spotkaniach z przedstawicielami władz politycznych.

Szczyt zakończy wspólna debata z udziałem przedstawicieli władz trzech regionów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez formularz:
 
www.trojkatweimarski.pl/zgloszenia/

Zgłoszenia przyjmujemy do 24 czerwca 2022 roku.

Polskim operatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Stowarzyszenie - Wspólnota Gaude Mater

Koordynator Projektu;

Michał Mazur, tel.: +48 609 577 948, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Więcej informacji na stronie: www.trojkatweimarski.pl oraz Facebooku: https://www.facebook.com/regionalnytrojkatweimarski/

 
Wolontariusze II LO w Zespole Szkół specjalnych w Raciborzu
Wpisany przez MM   
sobota, 04 czerwca 2022 10:55

wolont sp10

Z okazji Dnia Dziecka (choć 2 czerwca 2022r.) 20 członków Szkolnego Koła Wolontariatu II LO w Raciborzu zorganizowało dzień gier i zabaw dla uczniów Szkoły Specjalnych w Raciborzu. Celem była integracja oraz dobra zabawa, ale wyszło o wiele więcej. Wolontariusze zdali cenny egzamin z empatii i radości, jaką daje uszczęśliwiane i docenianie tak wyjątkowych dzieci, zaś dzieci nie posiadały się ze szczęścia. Konkurencji, w których uczestniczyły, było 12, między innymi: segregowanie śmieci, tory przeszkód, rysowanie stopą, odgadywanie kalamburów i wiele innych. Wszystkie zaplanowała i imprezą zarządzała Marta Pisarczyk z 3b, za co należą jej się ogromne wyrazy podziękowania. Po każdej ukończonej konkurencji dzieci otrzymywały pieczątki, a kiedy już zebrały wszystkie, otrzymały złote medale, każdy z nich za zajęcie pierwszego miejsca, wykonane przez Wolontariuszy oraz upominki w postaci słodyczy. Wolontariusze także zostali obdarowani serduszkami i kwiatkami wykonanymi przez dzieci. Impreza zakończyła się wspólnym tańcem i zabawą.

Katarzyna Ochwat-Tomaszewska,

Opiekun Wolontariatu II LO

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 31

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©